Kurzemes Vārds

01:10 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Politiskā reklāma

Kad mūsu laikraksta aizvakardienas numurā bija publicēta Tautas kustības "Latvijai" reklāma lappuses apjomā, tūlīt atskanēja nikns telefona zvans: kāpēc man jāskatās uz tik lielu Zīgerista portretu, mani šis ģīmis atbaida. Kad nu centos noskaidrot, ka reklāma ir tā, kas ļauj cilvēkam abonēt laikrakstu lētāk pat par tā pašizmaksu, ka bez reklāmas laikraksts maksātu krietni dārgāk, dzēlīgi tika izmests: tad jau jums Zīgerists laikam kārtīgi samaksājis.

Varētu jau vienkārši pateikt, lai lasītājs neskatās uz lappusi, kas viņam nepatīk, lai pāršķir un lasa tālāk citu ko. Taču, jo tuvāk Saeimas vēlēšanas, jo politiskās reklāmas būs vairāk, tāpēc arī gribu, lai mūsu lasītāji saprot divas lietas.

Viena: reklāmas cenas mums ir vienādas. Tāpat kā ekonomiskai reklāmai vienādas, tā politiskai reklāmai vienādas. Ja kāda partija mums šķiet simpātiska, tad tas nebūt nenozīmē, ka tai būtu jāmaksā mazāk, un, ja kāda partija mums nav simpātiska, tad tāpēc vien jau nav jāmaksā vairāk.

Otra: tāpat kā mēs publicējam jebkura uzņēmuma, organizācijas, iestādes reklāmu, tāpat arī jebkuras Latvijā oficiāli reģistrētas partijas reklāmu, neraugoties uz to, vai kādam mūsu redakcijā šī partija patīk vai nepatīk, ja vien tā nevēršas pret Latvijas valsti. Tāpēc arī turpmāk jums droši vien nāksies ieraudzīt tādu politisku spēku sagatavotas publikācijas, kuri jums varētu likties netīkami, toties citiem tīkami, savukārt šiem citiem tīkami būs tie spēki, ka nepatiks jums.

Ar to tikai gribu teikt, ka mēs turpināsim rīkoties tā, kā jārīkojas, proti, arī ar reklāmu radot iespēju lasītājiem pašiem izvēlēties, kurus atbalstīt vēlēšanās un kurus noraidīt. Dodot priekšroku vienai partijai, kā to dažs labs masu saziņas līdzeklis dara, mēs tikai nokļūtu tās atkarībā, un diez vai lasītāji vēlētos avīzi, kas būtu vienas patiesības paudēja, kā jau tas kādreiz bija daudzu desmitu gadu garumā, un atgādinātu ielu ar vienvirziena kustību.