Kurzemes Vārds

17:04 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Septiņus mēnešus vecais mazulis nav miris ārstu nolaidības dēļ

INDRA IMBOVICA

"Kurzemes Vārdā" ieradās Centrālās slimnīcas galvenais ārsts Egils Freidenfelds, lai iesniegtu oficiālu protestu pret izkropļoto informāciju par mirušo septiņus mēnešus veco bērnu Vladislavu T., kas 25.martā parādījusies divos laikrakstos - "Rīta Ekspresī" un "Kursas Laikā", uzskatīdams, ka tas diskreditē ne tikai ārstu darbu, bet arī pašu slimnīcu:

- Mēs, protams, par šo nepatieso informāciju bijām ļoti sašutuši, ka sākumā pat domājām, vai neiesūdzēt tiesā, jo kura māte pēc tāda notikuma uzdrošināsies savu bērnu vest uz mūsu slimnīcu! Katrā ziņā Bāriņu tiesa par šo bērnu un ģimeni ir informēta. Patiesībā viss notika tā - septiņus mēnešus vecais bērns Vladislavs T. (nevis Vitālijs, kā bija minēts "Kursas Laikā") mūsu slimnīcā tika ievietots aizvadītā gada 14.novembrī ar diagnozi: hipotrofija. Tas nozīmē, ka bērna organisms bija stipri novājējis, līdz bada nāvei. Pēc ārstniecības kursa un atbarošanas 5.janvārī Vladislavu T. izrakstīja no slimnīcas, bet 23.martā viņu mājās atrada mirušu. Tātad gandrīz trīs mēnešus, no 5.janvāra līdz 23.martam, Centrālajai slimnīcai un tās ārstiem nebija nekāda sakara ar šo bērnu! Sekcijā tika konstatēta asfiksija, tas nozīmē, ka mirušā bērna bronhos atrada barību - mannas putriņu vai pienu. Vārdu sakot, bērns tika pārēdināts, viņš barību atvēmis un aizrijies, tāpēc nosmacis.

"Kurzemes Vārds" painteresējās, kāda informācija par šo ģimeni ir Bāriņu tiesai. Kā varēja gaidīt, Ella T. ir vientuļā māte, kurai bez šā bērniņa ir vēl četri. Bāriņu tiesa uzskata, ka nav pamata Ellai T. atņemt mātes varu, jo viņa ir jauna un spējīga rūpēties par saviem bērniem. Turklāt viņa saņem bērnu pabalstus, kā arī saņēmusi papildu pabalstu no Sociālās palīdzības centra ap 300 latu apmērā. Bāriņu tiesa protams, turpinās apsekot un uzraudzīt šo ģimeni.