Kurzemes Vārds

01:23 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Liepājā viesojas Latvijas bijušais vēstnieks ANO

Vakar oficiālā vizītē mūsu pilsētā ieradās Latvijas bijušais vēstnieks ANO Aivars Baumanis ar kundzi Anitu. Vispirms viņi apciemoja laikraksta "Kurzemes Vārds" redakciju. Vēstnieka kundze atcerējās savus darba gadus mūsu redakcijā, bet vēstnieks pastāstīja par saviem iespaidiem, strādājot Ņujorkā, dalījās pārdomās par aktuālākajām norisēm pasaulē un iepazīstināja ar saviem nākotnes nodomiem, kas arī saistīti ar diplomāta darbu, tikai Rietumeiropā. Tikšanās norisa draudzīgā un savstarpējas sapratnes gaisotnē.

"Piemare" pārkrauj cukuru, zivis un cementu

Vakar liela rosība atkal valdīja SIA "Piemare" piestātnēs, kur bija pienācis ar Krievijas karogu peldošs kuģis ar 300 tonnām zivju, ko Krievzemei sūta Norvēģija. Tajā pašā laikā pie blakuspiestātnēm no diviem kuģiem turpināja izkraut cukuru, kas no Anglijas tranzitā ceļo uz Uzbekiju. Bet šodien saskaņā ar grafiku dokeri gaida pienākam kuģi ar cementa kravu, kas domāta Lietuvas celtniecības firmu vajadzībām. Kaut arī darba ir daudz, "Piemares" vadītāji saka, ka viņi vēloties, lai šāds ritms saglabātos arī turpmāk.

"Terrabalt Comp." gatavojas jauna prāmja pieņemšanai

Paredzams, ka aprīlī prāmju līnijā uz Zviedriju no Liepājas kravu termināla sāks kursēt bijušais Latvijas kuģniecības kuģis "Inženieris Kreilis", kas tagad pieder privātfirmai. Lai kuģi varētu pieņemt un apkalpot, stividoruzņēmuma "Terrabalt Comp." speciālisti jau braukuši uz Klaipēdu izzināt kuģa izmērus un īpatnības. Kā teica ģenerāldirektors Juris Solovjovs, tagad vēl nāksies pārbūvēt piestātni un atbrīvot vietu treileriem, kas, šaurībā strādājot, nav tik vienkārši. Firma lūgusi SEZ valdi atļaut izmantošanai uz laiku sagatavot kādu no dziļūdens piestātnēm, kas savulaik bija iznomātas uzņēmumam "Darka" un pašreiz stāv dīkā.

Atkal dzīvokļu izsole

Nesen jau ziņojām, ka Pilsētas dome sagatavojusi jaunu brīvo dzīvokļu sarakstu privatizācijai izsoles kārtībā. Tagad par to publicēts oficiāls paziņojums laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Pēc publikācijas līdz izsolei jāpaiet mēnesim. Izsole notiks 25.aprīlī. Pavisam šoreiz piedāvās 14 dzīvokļus - tik daudz līdz šim vienlaikus nekad vēl nav izsolīts. Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos izvietotos namos, arī neprestižajā "Kurzemnieka" teritorijā. Aprīļa izsolē privatizācijai piedāvās arī dažas neapdzīvotas telpas uzņēmējdarbībai.

Par taksofonu pakalpojumiem

Telekomunikāciju tarifu padomes lēmumā, ko realizē "Lattelekoms", ir sadaļa par tā dēvēto telefonautomātu lietošanas maksu. Notikušas dažas izmaiņas. No 1.aprīļa par vietējās sarunas minūti, lietojot ciparu tīkla taksofonu, būs jāmaksā 8 santīmi, bet nakts stundās un brīvdienās, kad ir atvieglotais tarifs, - 6 santīmi. Sarunas Latvijas teritorijā pa šiem telefoniem maksās 10 santīmus par minūti (ekonomiskais tarifs - 7 santīmi). Vēl dārgākas būs sarunas ar mobilā tīkla abonentiem - 31 (21) santīms. Par sarunas minūti starptautiskajā tīklā atkarībā no izsaucamās zonas attāluma būs 24 un 60 santīmi - tieši šajā sadaļā tarifi jūtami pazemināti, turklāt paliek spēkā atlaides atkarībā no diennakts laika.

Iesniegumu nav

Pilsētas domes Dzīvojamā fonda sektorā tagad palielinājies darba apjoms, jo liels ir pieprasījums dzīvokļu apmaiņai, jāpārbauda dzīvokļu stāvoklis, kurus piešķir ar noteikumu paveikt kapitālo remontu, jāsameklē dzīvojamā platība cilvēkiem, kurus izliek pēc tiesas sprieduma vai kuri atgriežas no ieslodzījuma vietām. Toties netiek saņemti iesniegumi par ņemšanu dzīvokļu piešķiršanas rindā. Februārī pabeidza pārreģistrēt agrākos rindā stāvētājus, un mēneša laikā dome vairs nav saņēmusi nevienu šādu iesniegumu.

Privatizācija turpinās

Aizvien mazāk neprivatizēto uzņēmumu paliek arī mūsu pilsētā. Nesen oficiāli savus pastāvīgos saimniekus ieguva gandrīz visas bijušā Vispārējās celtniecības tresta jeb "Liepājas celtnieka" apakšstruktūras. Tās tika kolektīviem, kuri faktiski jau lietoja attiecīgo īpašumu. Tagad, pēc Privatizācijas aģentūras informācijas, 4.aprīlī valsts īpašuma izsolei piedāvās Skaitļošanas centru, bet parīt - ēku Graudu ielā 46 (bijušais "Sprīdītis").

Namu pārvalžu liktenis

Vēl nesen tika pausts viedoklis, ka namu pārvalžu skaita samazināšana pilsētā radīs jucekli iedzīvotāju apkalpošanas jomā. Tagad šo ideju jau apspriež Pilsētas domē. Tai par labu izvirzītais galvenais arguments ir tāds, ka samazināsies namu pārvaldēm uzticētais dzīvojamais fonds (denacionalizācija, privatizācija, graustu nojaukšana utt.). Turklāt šo uzņēmumu apvienošanai, ja pat tiktu izmantots viss tagadējais personāls, jādod līdzekļu ietaupījums. Par gaidāmo lēmumu konkrētiem projektiem gan vēl nekas nav zināms.

Mūsu labākie informātiķi cīnās Rīgā

Vakar un šodien visu Liepājas skolēnu godu Latvijas Universitātes Skaitļošanas centrā aizstāv divi zēni. Tie ir Maksims Markaitis no 2.vidusskolas un Staņislavs Junašs no 12.vidusskolas, kuri piedalās skolēnu informātikas Latvijas mēroga olimpiādē. Maksima skolotāja ir Irina Orlova, Staņislavu māca Jeļena Proskurina, un tieši viņu audzēkņi bija tie, kurus, centralizēti izvērtējot visu skolēnu darbus, žūrija aicina uz Rīgu.

Jautrojas aktieri no "Vaduguns"

Šodien - Starptautiskā teātra diena. Tie ir svētki ne tikai profesionālajiem māksliniekiem, to atzīmē visi, kuri sevi skaita par piederīgiem šai latviešiem tik tuvajai mākslai - teātra spēlēšanai. Tad nu šodien Mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns" pārējo pulciņu dalībnieki ir sagatavojuši apsveikumu drāmas studijai, kuru vada Inese Belte. Sveicēji ir padomājuši gan par pārsteigumiem, gan jautrību. Arī drāmas studija rādīs, ko bērni iemācījušies, kā veicas ar izrādes "Čigānmeitēns Ringla" iestudēšanu.

Spēļu diena erudītiem un zinātkārajiem

Parasti tik nopietnās Bērnu un jaunatnes centra rīkotās Zinātkāro kluba un jauno erudītu sacensības šodien norit jautrākā gaisotnē nekā parasts. Kā nekā - brīvdienas un pavasaris. Tāpēc šoreiz iecerēti ne tikai prāta vingrinājumi, bet arī fizisko spēju pārbaude stafetes veidā. Vēl skolēni asprātībā vingrināsies mēmajā šovā. Domāts arī par to, lai dažādu skolu, dažādu komandu dalībnieki, kuri parasti sacenšas savā starpā, cits citu vairāk iepazītu un sadraudzētos, tāpēc būs jauktas komandas. Spēļu dienu iecerējusi un vadīs Bērnu un jaunatnes centra metodiķe Marina Vikaine.

Ārsti klausās par antibiotiku lietošanu

Amerikas farmaceitiskā firma "Wyeth Lederle" rīkoja ārstiem semināru par antibiotiku lietošanu dažādu slimību ārstēšanā. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja lektore, Valsts traumatoloģijas slimnīcas konsultante Ilze Vingre (attēlā), antibiotiku lietošanai ir jāpieiet ļoti kritiski, ārstam ir sīki jāizvērtē, kad tās patiešām ir nepieciešamas un kad bez tām var iztikt. Seminārā Ilze Vingre klausītājus iepazīstināja ar antibiotiku izmantošanu akūtu respiratorslimību, Laimas slimības un citos gadījumos, kad tās ārstē ambulatori, stāstīja par antibiotiku lietošanu ļoti smagu slimību gadījumos.