Kurzemes Vārds

09:34 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kā ierobežot gaļas ievešanu valstī

Šonedēļ notika Zemnieku federācijas valdes kārtējā sēde, kurā viens no galvenajiem jautājumiem - kā ierobežot gaļas ievešanu valstī. Informēja LZF priekšēdētājs Ojārs Petrēvics.

Viena no aktuālākajām problēmām šobrīd ir gaļas nelegāla ievešana valstī. Par to sūdzas ne tikai zemnieki, bet visi iedzīvotāji, jo tirgū bieži pārdod nenosakāmas izcelsmes gaļu. Jo īpaši bažas rada maltā gaļa, kuras cenas ir apbrīnojami zemas, bet kvalitāte - apšaubāma, tās sastāvs vispār nav zināms. Tāpēc federācijas valdes locekļi uzskata, ka maltās gaļas ieplūde valstī ir jāaizliedz. "Latvijai tāda nav vajadzīga, mēs paši protam gaļu samalt," teica Ojārs Petrēvics. "Neatliekami nepieciešams sakārtot gaļas ievedmuitas noteikumus. Pievienotās vērtības un muitas nodokļi ir jāaprēķina no produkta vidējās cenas, nevis no seškārt samazinātajiem skaitļiem, ko biznesa veicēji uzrāda pavadzīmēs."

Federācijas valde ieteikusi Zemkopības ministrijai ieviest jēdzienu "individuālās zemnieku saimniecību lopkautuves". Uz tām attiektos visas pastāvošās prasības, taču lauku ļaudis tās parocīgi varētu izmantot savas saimniecības vajadzībām. Šā ierosinājuma īstenošana, kā domā federācijas valdes locekļi, varētu sekmēt lopu kaušanas problēmu drīzāku atrisinājumu valstī.