Kurzemes Vārds

13:36 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kas siltina logus

KIRILS BOBROVS

Logu un durvju siltināšanas pakalpojumus pie mums sniedz Rīgas firmas "Andris" filiāle. Bet šādus pakalpojumus tur lūdz tie, kas vēlas, lai telpā būtu siltāk. It sevišķi, ja tiek lietots taupīgs siltuma avots, jo te rodas dabiska vēlme panākt maksimālus rezultātus. Apkures dārdzības dēļ problēma kļūst aizvien aktuālāka.

Informāciju par filiāles darbu sniedza tās direktors Raimonds Buncis. Viņš tūdaļ atzīmēja to svarīgo faktu, ka "Andris" ir arī zviedru firmas "Varnamo" dīleris, šī firma ražo dažādus mūsdienīgus blīvēšanas materiālus. Tos daudzi izmanto, "Andris" tikai piegādā vairumā, bet diemžēl ne visos veikalos pircējam ir gatavi sniegt vajadzīgo informāciju. Ir pat zināmi falsifikācijas gadījumi, kad remontstrādnieki izmantoja poļu ražotos blīvētājus, kuru kvalitāte bija nesalīdzināmi zemāka. Tādējādi cietušie pasūtītāji, neiedziļinoties būtībā, baidās sadarboties arī ar citām firmām. Nevajag aizmirst, ka 70 procentus siltuma zaudējumu sagādā logi un durvis.

Taču par tehnisko progresu aģitēt ir labāk ar piemēriem praksē, tādēļ svarīgākais no R.Buncim uzdotajiem jautājumiem ir par darba rezultātiem: kur un kas jau padarīts?

Viņš pastāstīja:

- Ir siltināta Centrālās slimnīcas bērnu nodaļa. Pēc pusotra gada atsauksmes ir pozitīvas. Starp citu, tika sagatavots attiecīgs projekts visai slimnīcai. Tas bija saistīts ar alternatīvā siltuma avota iedarbināšanu. Bet galvenais ārsts Freidenfelda kungs nolēma sākumā nodrošināt siltuma regulēšanu un pēc tam ēkas siltināšanu. Pareizāk būtu darīt vienlaikus gan vienu, gan otru. Bet, kā zināms, vienmēr pietrūkst līdzekļu. Minēšu šādus skaitļus: Ezerkrastā siltinājām vienu dzīvokli, kur bija 15-16 grādu temperatūra, tā tūdaļ paaugstinājās par 2-3 grādiem. Rīgā un Ventspilī darbi rit nedaudz labāk. Mūsu firma uzvarēja konkursā par desmit Rīgas skolu siltināšanu. Ir filiāle arī Ventspilī. Tur eksperimentu sāka ar kādu bērnudārzu. Darbu pieņemšanā, starp citu, ieradās pats domes priekšēdētājs A.Lembergs un augstu novērtēja padarīto. Pēc tam tika dots pasūtījums vēl 5 skolām un poliklīnikai.

- Bet vai pie mums tikai viens slimnīcas stāvs?

- Ar daļēju restaurāciju noblīvēti Onkoloģiskās slimnīcas logi - tur izmantots vienkāršāks variants. Nākamie objekti - aptieka K.Zāles laukumā (tur palika pat karsti, durvis jāver vaļā), Annas aptieka, viesnīca "Feja", atsevišķas kotedžas. Pēc tam Medicīnas skola. Pusi darbu tur veicām pērn, šogad droši vien pabeigsim, arī tur darbojas alternatīvā apkure, un jāsasniedz optimālie rādītāji. Un, protams, individuālie pasūtījumi. Lai cik dīvaini tas būtu, līdz 70 procentiem - no pensionāriem. Pie mums pastāvīgi strādā seši cilvēki. Viņi apmācīti visam, kas nepieciešams.

- Izskatās, ka pašvaldība sevišķu sajūsmu neizrāda.

- Paveikta 8.skolas apsekošana, par mums interesējas 3.skola. Nesen notika apspriede pie Pilsētas domes priekšēdētāja vietnieka Damberga kunga. Runāja par iespēju iekļaut mūsu skolas jaunajos projektos, ko finansēs Pasaules banka. Šādā gadījumā pašiem vajadzētu tikai izdarīt visus aprēķinus. Un vienojušās, ka telpas vienalga būs jāvēdina un turklāt vēl zināms, ka klimats kļūs siltāks. Līdz naudai pat nenonāca...

Iznāk, ka bieži vien arī psiholoģiski neesam gatavi saprast tehniskos un ekonomiskos aprēķinus.

Firma "Andris" nodarbojas arī ar tirdzniecību. Par to pastāstīja Natālija Bunce, kura atbild par šo darba daļu:

- Mums ir tikai vairumtirdzniecība, un ierindas pircēju neaicinām. Apgādājam veikalus un būvfirmas. Vispirms ar tiem pašiem jebkura profila blīvēšanas materiāliem, lielu līmlentu sortimentu, arī alumīnija, ar jaunām līmēm, arī putojošām, pretsēnīšu sastāviem un dažādiem piederumiem vannas istabām, daudzu modifikāciju dušas kabīnēm.

Un pēdējais: izrādās, ka tieši "Andris" ir tā firma, kas izplata Zviedrijā atjaunotās autoriepas - gan ziemas, gan vasaras.