Kurzemes Vārds

16:16 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Remontēs Latviešu biedrības nama lielo zāli

INDRA IMBOVICA

Latviešu biedrības nama lielās zāles nožēlojamais stāvoklis nevienam nav noslēpums. Tas traucējis daudzu pasākumu rīkošanu. Tagad nama direktore Vita Rozenberga ar prieku informē, ka sākti priekšdarbi zāles remontam. Tas nozīmē, ka līdz Lieldienām tiks uzstādītas sastatnes. Ņemot vērā zāles izmērus un lielo augstumu, darbs nav viegls. Ar sastatnēm un padomu talkā nāk firma "Kristaps". Protams, nenotiks ne zāles rekonstrukcija, ne arī kādi lieli, nopietni pārbūves darbi, tam būtu nepieciešami ievērojami līdzekļi vairāku simtu tūkstošu latu apmērā, kādu pašvaldības kasē nav.

Meklējot izeju no neapskaužamā stāvokļa un iespējām ietaupīt līdzekļus, nama saimnieki noslēguši abpusēji izdevīgu sadarbību ar 31.arodvidusskolu. Seši puiši no apdares darbu specialitātes trešā kursa savu meistaru un pedagogu vadībā šeit veiks savu kvalifikācijas eksāmena pārbaudes darbu. Kā paskaidroja skolas direktore Gunta Zalcmane, šis darbs iespējams tādēļ, ka 31.arodvidusskola iekļauta PHARES programmas projektā un Vācijas firma "Knauf" palīdz ar saviem būvinstrumentiem. Latviešu biedrības nama lielās zāles remontā tiks izmantoti jauni agregāti grīdu pašizlīdzinošās masas ieklāšanai un sausā ģipša apmetuma uzklāšanai uz sienas, arī īpaša ierīce - mašīna griestu tīrīšanai un krāsas noņemšanai.

Remontu iecerēts paveikt divu mēnešu laikā, bet puišu darbu vērtēs komisija no Rīgas.