Kurzemes Vārds

21:54 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Tu smejies, jo tā laikam labāk...

...nekā vaimanāt nelaimē, un tad jau arī ne tikai "Credo" vīri varēs nodungot, ka pa vieniem no septiņiem vārtiem cilvēkā var ienākt prieks, kurš ne jau vienmēr ir ienaidnieks. Vismaz smieklu dienā - noteikti ne.

Joki ir 1.aprīļa neiztrūkstoša sastāvdaļa, jo visā pasaulē to pieņemts uzskatīt par izāzēšanas, apcelšanas, cauri nešanas un īpašu amziera dienu, kurā sava triumfa brīdi izbauda ne tikai ikdienas elegantākie asprāši. Latviešiem reizēm ar to humoru gājis tā smagnējāk un teju katru gadu 1.aprīlī gadās pa kuriozam, kad kāds, ar kreiso kāju no gulta izkāpis vai miegu no acīm neizberzējis indivīds, no tikko ieslēgtā radio uzzinājis ziņu par pastardienas tuvošanos vai līdzvērtīgām šausmām, steidz tūlīt brīdināt tuvākos pilsoņus, kas, protams, reaģē tikpat nopietnām balss modulācijām un sejas izteiksmēm, līdz tikai pēc krietna brīža lēnprātīgais attopas, ka šī ir ceturtā mēneša pirmā diena.

Gluži tāds pats misēklis var gadīties ar valsts apvērsumiem, premjeru vai ministru demisijām, biļetēm uz ārzemju rokzvaigžņu koncertiem un citiem tuvai ticamības pakāpei esošiem brīnumiem. Tiesa, nedrīkst neaizmirst, ka katram jokam ir savs mērs, un nevajadzētu jokot tā, lai pasliktinātu izjokojamā objekta vai subjekta omu. Tā, piemēram, šogad diezgan riskanti būtu jokot par cilvēktiesībām vai starpnacionālām attiecībām, jo šī tēma var izrādīties bumerangs to cilvēku rokās, kuri neveiklu joku droši vien labprāt izmantotu savās interesēs visā nopietnībā.

Taču esmu pārliecināts, ka liepājniekiem ar humora izjūtu viss ir vislabākajā kārtībā. Tā šobrīd gluži vienkārši ir nepieciešama, jo sabiedrība izskatās sagurusi pati no savām problēmām, tāpēc šī varētu būt īstā diena, kad laiks par tām pasmaidīt. Jo neba sapīkumā meklējama to risinājuma atslēga.

Dakteri zina teikt, ka smiekli ne tikai palīdz uzlabot garstāvokli, bet arī veselību, tāpēc atliek novēlēt šīs dienas možo "aprill, aprill" nenolikt apziņas pašā krēslainākajā stūrī arī visu turpmāko gadu.