Kurzemes Vārds

06:49 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Vēlreiz spriedīs par Kurzemes slimokasi

Tādēļ, ka ir radušās problēmas slimokasu izveidē Kurzemes reģionā, jo nav iespējams panākt vienošanos par kopējas Lejaskurzemes Slimokases izveidi, kurā ietilptu Liepājas pilsēta, rajons un Saldus, rīt Valsts slimokasē notiks sanāksme, kurā ir uzaicināti piedalīties slimokasu un pašvaldību pārstāvji no visiem Kurzemes rajoniem. Šādas tikšanās nepieciešamību Valsts slimokase pamato ar to, ka šī nesaprašanās var nelabvēlīgi iespaidot veselības aprūpes reformas īstenošanu visā valstī. Sanāksmē piedalīsies arī pārstāvji no Labklājības ministrijas. Pirms tikšanās ne Liepājas pilsētas, ne rajona slimokasu direktori nebija informēti par to, kādi risinājuma varianti varētu tikt piedāvāti. Rajona slimokases direktore Mariņa Čerņakova "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka viņa ierosināšot saglabāt pilnvarojuma līgumu ar Kuldīgas Slimokasi tāpat, kā tas bija šā gada pirmajā ceturksnī. Savukārt Liepājas Pilsētas slimokases direktors Gunārs Aivars sacīja, ka vienīgo reālo risinājumu redzot Lejaskurzemes Slimokases izveidošanā. Viņš neuzskatot par lietderīgu visus Kurzemes rajonus apvienot vienā slimokasē, tāpēc cerot, ka virsroku tomēr ņems saprātīgs problēmas risinājums.

"ASV - Baltijas fonds" liepājniekiem

Vakar Liepājas Īrnieku biedrībā viesojās "ASV - Baltijas fonda" pārstāvji Džoana un Rodžers Pū no Ņujorkas un fonda Latvijas nodaļas vadītāja Margita Apine, lai pārrunātu kārtējos darba jautājumus. Mūsu Īrnieku biedrība ir viena no Latvijas 13 sabiedriskajām organizācijām, kam šis fonds palīdz. Tas māca, kā veidot organizācijas struktūru un sniedz finansiālu atbalstu: apmaksā komandējumus, biedru apmācības, pieredzes apmaiņas pasākumus starp biedrības sadarbības partneriem, tulkošanas darbus. Šim nolūkam, kā arī kompjūtertehnikas un mēbeļu iegādei atvēlēti 4 200 lati. Abi amerikāņu viesi savukārt bija braukuši šurp ar savu pieredzi, lai sniegtu padomus, lai palīdzētu Latvijas cilvēkiem paskatīties uz savām problēmām no cita skatpunkta. Latvijā Pū pāris uzturas tikai trīs mēnešus, bet sacīja, ka ar šejienes apstākļiem jau iepazinušies. Tas bija arī viņu otrais Liepājas apmeklējums. Cita starpā, Rodžers Pū strādā Ņujorkas pilsētas tiesību departamentā.

"Kursas" akcionāri var izteikt priekšlikumus

Akciju sabiedrība "Kursa" pošas savai pārskata un vēlēšanu konferencei, kas notiks 24.aprīlī. Paredzēts ne tikai noklausīties valdes un padomes priekšsēdētāju pārskata ziņojumus, bet arī apstiprināt jaunos sabiedrības statūtus un citus dokumentus. Kā teica valdes priekšēdētājs Andrejs Bārs, statūtu projekts jau ir gatavs, izskatīts valdes sēdē un tagad katrs no vairāk nekā 700 akcionāriem varot atnākt, lai ar to iepazītos un izteiktu savus ierosinājumus vai papildinājumus. Konferencē ievēlēs arī jaunu valdes un padomes sastāvu, kas skaita ziņā būšot mazāki nekā līdz šim. Tādai locekļu skaita samazināšanai, pēc pašreizējo sabiedrības vadītāju ieskata, vajadzētu sekmēt darbu un taupīt līdzekļus.

Prognozē gripas izplatīšanos

Informācija par to, ka Austrumlatvijā ļoti strauji izplatās gripa, ir satraukusi arī liepājniekus. Šķiet, ka mūspusē šis vīruss tomēr ir saudzīgāks. Taču, kā "Kurzemes Vārdu" informēja Vides veselības centra galvenā ārste Ingrīda Kužniece (attēlā), īpaša pamata priecāties nav arī mums. Pagājušajā nedēļā reģistrēti 99 saslimšanas gadījumi ar gripu pilsētā un 174 - rajonā. Lielākoties slimojošie ir skolas vecuma bērni. Turklāt daudz ir tādu slimnieku, kas ārstējas paši un mediķu palīdzību nemeklē, tāpēc, kā spriež ārsti, patiesais slimnieku skaits varētu būt vismaz divas reizes lielāks. Daktere Kužniece domā, ka gripas izplatība varētu turpināties līdz pat aprīļa beigām, tāpēc vakar Vides veselības centrs nosūtīja vēstules Centrālajai slimnīcai un pilsētas un rajona Skolu valdēm ar ieteikumu par karantīnas režīma ieviešanu.

Metalurgu ēdnīca atvērta visiem liepājniekiem

Kopš vakardienas akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" teritorijā modernā stilā iekārtoto ēdnīcu "Pērle" var apmeklēt arī ikviens liepājnieks, kas nestrādā uzņēmumā. Brīvības ielā 93/95 ir iekārtota atsevišķa ieeja uz ēdnīcu. Ēdnīcas saimnieki laikā no pulksten 13 līdz 17 sola par pieņemamu cenu (vienu latu) paēdināt izsalkušos, bet sestdienās un svētdienās liepājnieki ēdnīcā kafijot varēs jau brokastu laikā.

Ir brīvi dzīvokļi

Cik pie mums vēl ir brīvu dzīvokļu? Šis skaitlis pastāvīgi mainās. Pēc namu pārvalžu aizvakar iesniegtajām ziņām, pilsētā bija 22 šādi dzīvokļi. Puse no tiem atrodas neprestižajā rajonā - Zaļajā birzī. Informācijā atsevišķi norādīti dzīvokļi, kurus paredzēts nodot privatizācijas izsolei. Pilsētas domes Dzīvojamā fonda sektorā sacīja, ka starp pēdējā laikā atbrīvotajiem dzīvokļiem nav tādu, kuriem būtu nepieciešams tikai kosmētiskais remonts, jo visos kaut kas trūkst un ir dažādi bojājumi. Tieši tas arī aizkavē jauno īrnieku pārcelšanos uz šiem dzīvokļiem.

Par valmieriešu pieredzi

Valmieras delegācijas vizītes laikā Liepājā viens no tās dalībniekiem - dzīvokļu saimniecības ekspluatācijas nodaļas vadītājam V.Kalandarovam bija sarīkota tikšanās ar tiem, kas interesējas par dzīvokļu un komunālās sfēras darbību. Uz šo tikšanos atnāca namu pārvaldnieki E.Pūķis, D.Gunika un J.Gūts, Dzīvokļu saimniecības pārvaldes inženieris A.Kaņka, žurnālists K.Bobrovs. Viesim uzdeva ļoti daudz jautājumu, tādēļ saruna turpinājās divas stundas. Valmierieši gan organizatoriskā, gan finansu ziņā ievērojami apsteiguši mūs, taču neko no viņu pieredzes diemžēl tagad nevar efektīvi izmantot Liepājā mūsu pilsētas nolaistās saimniecības dēļ.

Medaļas - mūsu tūristiem

No divām sacensībām tūrisma tehnikā atgriezušies Bērnu un jaunatnes centra jaunie tūristi un viņu treneri. No Latvijas jaunatnes individuālā čempionāta, kas notika Rīgā, medaļas par 2.vietu pārveda 2.vidusskolas skolniece Anna Romančenko un 3.pamatskolas skolnieks Mihails Ivanovs, 3.vietas izcīnīja Mihaila skolas biedri Maksims Petruks un Jekaterina Bikova. Tāpat veiksmīgi mūsējie startēja Rīgas valsts 1.ģimnāzijas skolotāja J.Āboliņa piemiņas sacensībās. 2.vidusskolas komandai savā grupā 3.vieta, bet 3.pamatskolas komandām kopvērtējumā attiecīgajās vecuma grupās bija gan 1.vieta, gan 2. un 3. vietas. Ar medaļām apbalvoja arī Bērnu un jaunatnes centra tūristu treneres Natāliju Kelehsašvili un Ludmilu Radionovu.

Kori gatavojas skatei

Četri mūsu pilsētas 5.-9. klašu kori pašlaik gatavojas Kurzemes novada skatei 3.aprīlī. Pirms tam notikušajā pilsētas skatē no astoņiem dziedošiem kolektīviem uz novadu izvirzīja 1.vidusksolas kori, kuru vada skolotāja I.Vindava, Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas (diriģente A.Čakša), 15.vidusskolas (I.Reinholds) un 7.vidusskolas (N.Ērcīte) dziedātājus. Viņi tad arī sacentīsies balsu tīrskanējumā ar desmit skolēnu koriem no Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu rajona, kā arī Ventspils pilsētas un rajona. Bērnu sniegumu vērtēs žūrija, ko vada Valsts jaunatnes iniciatīvu centra Mūzikas nodaļas vadītāja R.Platpere. Žūrijas uzdevums - noteikt labāko, kurš piedalīsies koru koncertā Rīgā.

Ienākumu nodokļa atlaides invalīdiem

Saeima ir pieņēmusi un valsts prezidents izsludinājis likumu, kas nosaka, ka 1998. un 1999. gadā no ienākuma nodokļa maksāšanas tiek atbrīvoti vairāki Latvijas Invalīdu biedrības uzņēmumi un uzņēmējsabiedrības. Starp tām arī liepājnieku uzņēmējsabiedrības - Latvijas Neredzīgo biedrības SIA "Neredzīgo biedrības Liepājas uzņēmums", šīs pašas biedrības SIA - namu pārvalde "Liepājas pērkonīte" un Latvijas Invalīdu biedrības Liepājas nodaļas Mācību, ražošanas un rehabilitācijas centrs.