Kurzemes Vārds

11:53 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tā domā liepājnieki!

Kā jūs iespaido pāreja uz vasaras laiku?

Jau pusnedēļu dzīvojam pēc vasaras laika. Gan pavasaros, gan rudeņos, kad tuvojas brīdis, kad pulksteņa rādītāji par stundu jāpagriež uz priekšu vai atpakaļ, izvēršas diskusijas par to, vai šādas manipulācijas ar laiku ir nepieciešamas, vai tās patiešām dod to ekonomisko efektu, par kādu mums stāstīja vēl padomju laikā, kad šī tradīcija tika iedibināta. Protams, ka liepājnieku domas šo procesu neiespaidos, tomēr "Kurzemes Vārds" vēlējās uzzināt, kāda attieksme pret šo faktu ir mūsu pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem.

Jānis Ozoliņš, strādā bankā:

- Man patīk! Manu veselību vai pašsajūtu pulksteņa grozīšana neiespaido - ja gribu, guļu arī tagad, tāpat kā līdz šim. Ja tā ir pieņemts darīt, lai dara arī turpmāk - man pret laika maiņu nav nekādu iebildumu.

Inese Perševica, māmiņa:

- Es pie tā, ka regulāri notiek pāreja uz vasaras laiku un pēc tam atkal uz ziemas laiku, esmu pieradusi, un man personiski tas nekādas grūtības nesagādā. Varbūt tāpēc, ka nestrādāju, bet dzīvoju mājās ar bērniņu. Man nav nekādu problēmu.

Natālija Vorokušina, skolotāja:

- Nē, mani tas netraucē, gluži otrādi - man ļoti patīk pāreja uz vasaras laiku, jo cik tad ilgi var gulēt? Jāsteidzas dzīvot! Ja tā padomā, mēs pārāk daudz laika pavadām miegā un līdz ar to pārāk daudz laika izlietojam nelietderīgi. Man patīk, ka tagad agrāk ir gaišs, un mans organisms pats "prasa" celties augšā. Man tā šķiet, jo vecāks cilvēks kļūst, jo viņam vairāk ir žēl nogulētā laika. Man šis laiks ļoti, ļoti patīk! Varbūt tas ir mans laiks? Bet varbūt mani tik labvēlīgi iespaido pavasaris? Kas to zina, kas ir īstais "vainīgais", bet es jūtos ļoti labi, man šķiet, ka esmu pat jaunāka kļuvusi!

Dace Putniņa, mājsaimniece no Bernātiem:

- Patiesību sakot, man tā laika maiņa nemaz nepatīk. Pirmkārt, tāpēc, ka es dzīvoju laukos un mājdzīvniekus šī maiņa noskaņo nelabvēlīgi. Kaut vai tas, ka es stundu ātrāk eju slaukt govis, bet tās uz mani skatās dziļā nesapratnē, jo arī to organisms dzīvo pēc noteikta ritma. Otrkārt, bērniem ir grūti piecelties. Mani pašu gan laika maiņa neiespaido, bet, kā kā es dzīvoju saskaņā ar savu saimniecību un savu ģimeni, tad man to visu tomēr nākas izdzīvot. Tāpēc man patiktu, ja viss paliktu pa vecam. Vienīgais labums ir, ka vakaros ilgāk ir gaišs, tāpēc laukā var vairāk paspēt izdarīt.

Antoņina Ščerbakova, pensionāre:

- Mani laika maiņa pilnīgi neiespaido. Ko man, večiņai, vajag - man nekur nav jāsteidzas. Ja ir vairāk laika, eju uz parku pastaigāt. Manas stundas nav ierobežotas, man nav nekāda noteikta laika, kur un kad man jābūt, varbūt arī tāpēc es laika maiņu neizjūtu - dzīvoju pēc sava režīma. Esmu dzirdējusi, ka citiem tā slikti iespaido veselību. Es gan to nevarētu teikt. Protams, dažreiz mani moka bezmiegs, bet tas nav saistīts ar laika maiņu. Man ir daudz jādomā par bērniem, kuri dzīvo Krievijā un kuriem iet grūti. Bet, ja es nakti esmu pavadījusi savās domās, dienā gulēšu bez problēmām, te nu mani nekas nevar iespaidot.

Emīlija Eilenberga, pensionāre:

- Man nepatīk laika pāreja. Ne tagad, ne arī rudenī. Ne jau tāpēc, ka es to kaut kā pārdzīvotu vai ka es sliktāk justos, bet gan tāpēc, ka es esmu vecs cilvēks un man paiet diezgan ilgs laiks, kamēr pierodu. Kad atkal pierod, tad nekas, bet patiesībā es tā īsti neticu, vai mainīt laiku patiešām ir tik nepieciešami.

Oļegs Šitovs, bankas darbinieks:

- Es par šo jautājumu neesmu nopietni domājis, bet, ja tā dara, tad acīm redzot tā vajag. Spriežot no ekonomiskā viedokļa, jāpiekrīt, ka dienas gaišais laiks pagarinās un līdz ar to efekts varbūt tiešām ir jūtams. No personiskā viedokļa man nekādu īpašo problēmu nav, varbūt vienīgi tas, ka pirmajās dienās ir grūti pierast, ka agrāk jāceļas. Patiesībā mani šis jautājums īpaši neinteresē - ir labi tā, kā ir.

Dainārs Plinte, šoferis:

- Es domāju, ka šāda pāreja uz vasaras un ziemas laiku ir pilnīgi lieka. Šobrīd es tai neredzu nekāda nopietna pamatojuma. Agrāk, kad, piemēram, darbojās kolhozi un bija svarīgi noteiktās stundās visu padarīt un arī pilsētā lielākoties visiem darbs sākās stingri noteiktā laikā, varbūt tad tas bija nepieciešami, bet tagad tam vairs nav nekādas jēgas. Mani personiski pulksteņa pagriešana par stundu uz priekšu nekādi neiespaido - ne man tas traucē, ne arī palīdz.

Vilnis Millers, šoferis:

- Man ir pilnīgi vienalga, kāds laiks - vasaras vai ziemas. Es nejūtu nekādu atšķirību. Varbūt pirmajā dienā ir tāds gurdenāks noskaņojums, bet, tā kā laika maiņa notiek svētdienā, ir laiks pierast. Es gan nedomāju, ka tā viena stunda ir kāds liels ekonomisks ieguvums. Bet nu jau ir pierasts, ka pavasaros un rudeņos pulksteni groza, tāpēc tas netraucē.

Egils Jucevičs, laikraksta "Kurzemes Ekspresis" korespondents:

- Man nāk miegs! Jāceļas ir, bet nepatīk - kāda tad var būt laba attieksme? Protams, ka es to neatzīstu! Es pilnīgi neatbalstu šādu laika maiņu, jo man personiski tā pāreja ir ļoti grūta - vairākas nedēļas staigāju ne šāds, ne tāds, līdz pierodu. Un arī vēlāk tā kārtīgi atmostos tikai pēcpusdienā, bet līdz tam nav nekāda "asuma". Bet manai sievai, piemēram, ļoti patīk, jo viņai tīk celties agri - jo agrāk, jo labāk. Tomēr es uzskatu, ka tā ir cilvēku mocīšana, un neticu kādam milzīgam ekonomiskam ieguvumam.