Kurzemes Vārds

22:42 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunā partija - arī Liepājā

LĪVIJA LEINE

Kā izdevās uzzināt "Kurzemes Vārdam", Jaunā partija tomēr Liepājā ir. Pagaidām gan droši zināms, ka tikai vienā - Herberta Laukšteina personā. Viņš aizvadītonedēļ arī saņēmis pirmās ugunskristības kā savas partijas pārstāvis: viņam bijis uzticēts uzdevums Grobiņā kopā ar citu šai pusē mītošo partiju pārstāvjiem piedalīties sarunā par iešanu uz Eiropas savienību.

Laukšteina kungs sacīja, ka pagaidām Liepājā Jaunajai partijai gan vēl neesot biroja, arī par biedru un atbalstītāju pulku viņam nekādu ziņu nav. Viņš no Liepājā pazīstamiem cilvēkiem Jaunās partijas dibināšanas kongresā saticis Dzintru Reisu. Reisas kundze savukārt teica, ka viņa nav partijas biedre, bet pagaidām tikai atbalstītāja, bet kongresā viņa satikusi daudzus Liepājas un mūsu novada cilvēkus, tostarp daudzus jaunus cilvēkus, kurus viņa zina kā gudrus un inteliģentus. Reisas kundze sacīja, ka viņai šīs partijas kongresā dzirdētais visnotaļ licies simpātisks, patikusi tās gaišā noskaņa un iespējams, ka ar laiku ar šo partiju viņai var izveidoties ciešākas saiknes.

Kas šai partijai piesaistījis Laukšteina kungu? Viņa paša vērtējumā, tie esot desmit pamatprincipi, ko savas darbības pamatā liekot šī partija (pati galvenā vērtība - cilvēks; brīvība un atbildība; ne cilvēks varai, bet vara cilvēkam; esam dažādi, bet ne pārāki cits par citu; godīgs darbs, godīga peļņa, godīga nodokļu maksāšana; pieticību aizstāt ar labklājību; valsts mugurkauls - vidusšķira; palīdzēsim sev un arī citiem; vispirms ticēsim sev, tad arī mums ticēs; Latvijas tēls ir tāds, kādi esam mēs paši). Kā realizēt šos principus, Laukšteina kungs vēl nezināja teikt, jo vēl neesot gatava partijas programma. To pieņemšot augusta beigās. Laukšteina kungu šajā partijā iestāties mudinājis arī tas, ka viņš tajā sastapis cilvēkus, kam var uzticēties un par kuru darbu un dzīvi viņš ir pārliecināts: Raimondu Paulu, kas ir šīs partijas priekšsēdētājs, Teātra biedrības priekšsēdētāju Arturu Ēķi, aktieri Uldi Vazdiku, balerīnu Litu Beiri, uzņēmēju Aināru Šleseri un citus. Viņaprāt, šī būšot tā partija, kas nenolaidīsies līdz "podu skandāliem", un tās biedri arī tādos nesmukumos nekad neiepīšoties. Bet, ja nu patiešām tā gadīšoties, ka kāds no šīs partijas biedriem neatbildīšot viņa morāles kritērijiem, pastāvot taču iespēja no tās aiziet.

Vai Laukšteina kunga pārliecība ir pamatota, būs iespēja pārliecināties arī liepājniekiem. Nākamceturtdien (8.aprīlī) ar savu partiju mūspuses ļaudis iepazīstinās ne tikai pats maestro, bet arī viņa politiskie līdzgaitnieki.