Kurzemes Vārds

20:45 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

No Pilsētas domes sēdes

NASA apsteigs Ziemas pili,

bet Sausnītis kļūst par padomnieku

Kārtējo Liepājas domes sēdi varēja uzskatīt par gaužām ikdienišķu. Deputāti tajā nāca un gāja, pagūstot izlasīt pāris nedēļu garumā iekrājušos presi, un pēc bufetes apmeklējuma - arī nosnausties, taču tas netraucēja tautas kalpiem rosīties un knosīties tik intensīvi, ka tika pieņemta virkne pilsētas attīstībai svarīgu lēmumu.

Katram 20.gadsimta beigu homo sapiens kopš pamatskolas laikiem ir zināms, ka kadri izšķir visu, tāpēc neizbrīnīja, ka deputāti ātri tika galā ar divām šāda rakstura problēmām. DP "Saimnieks" pārstāvis domē Andris Saldovers iepazīstināja klātesošos ar nesen kā no ekonomikas ministra amata labprātīgi atsacījušos Ati Sausnīti, kurš turpmāk papildinās jau tā kolorīto domes priekšsēdētāja padomnieku pulku. "Tā neiet, Uldi!" klusi, bet presei sadzirdami sacīja jaunizceptais padomnieks savam bosam pēc tam, kad U.Sesks pieprasīja, lai par izvirzīto kandidatūru balsotu divas trešdaļas, nevis tikai vairākums no klātesošajiem trijiem deputātiem. Šī frāze vienlaikus atgādināja, ka "Saimnieka" vīri amatus maina, bet izteicienus - ne, tāpēc izraisījās neliela diskusija, kurā poligloti strīdnieku argumentos saklausīja ne tikai latviešu valodas barbarismus, bet arī krievu un angļu sarunvalodā reizumis sastopamas vārdkopas.

Daudz lielāka vienprātība valdīja otrajā kadru risināšanas jautājumā. Tautas priekšstāvji vienbalsīgi atbalstīja kāda cita mēra padomnieka ierosināto un pašvaldības izpilddirektora niansēti, pamatīgi un daudzpusīgi izstrādāto likumu, kas paredz, ka, sākot no 1.aprīļa, Liepājas domes birokrātijas aparātā, kā arī bez izņēmuma ikvienā pašvaldības uzņēmumā potenciālais ierēdnis vai amata kandidāts uz darbu var pretendēt tikai tad, ja vismaz piecus gadus nostrādājis kādā klerka postenī Liepājas rajonā.

Daudz laika neprasīja arī nākamā jautājuma izskatīšana, jo, kā apliecināja iepriekšējo ceturtdien veiktais balsojums par ledushalles celtniecību, mūsu domei nevar pārmest drosmes trūkumu revolucionāru lēmumu pieņemšanā. Šoreiz tautas kalpi nobalsoja par kosmodroma būvi Raiņa parkā NASA programmas ietvaros. Sagatavotajā projektā sacīts, ka reanimēt nīkuļojošo pilsētas lidostu nav vērts, jo leiši Palangā jau aizsteigušies priekšā. Toties NASA - tas ne tikai skan amerikāniski un lepni, tas ir arī vēriens, tāpēc realizējams ir kosmodroma plāns pusmiljarda dolāru vērtībā, nevis atbalstāma ķēpāšanās ar maznozīmīgu tuvo reisu organizēšanu. Paredzams, ka kosmodromā pirmās nesējraķetes un satelīti tiks palaisti jau uz Jāņiem, tādējādi apsteidzot Ziemas pils ekspluatācijā nodošanas termiņus.

Atdevis arī savu balsi "par", deputāts Ā.Ozoliņš lūdza atļauju, vai viņš nevarētu samaksāt nodokļus par 1997.gadu, jo gulšņu biznesa lietpratējs esot nolēmis sākt jaunu dzīvi, atsakoties no viņa impērijā pajumti radušās basketbola komandas. Biklo iebildumu pavadīja pārējo deputātu sajūsmas pilni aplausi, pēc kuriem pilsētas mērs kā pateicības žestu pasniedza sporta cienītājam Ozoliņam brīvbiļeti uz pirmo sacensību jaunajā sporta hallē. Tajā simboliskā kerlinga mačā spēkiem mērosies bokseri, kas neaizbrauca uz Latvijas čempionātu šogad, ar potencialajām hokeja zvaigznēm, kas kaldinās dārgmetālos pilsētas sporta slavu nākamajā gadu tūkstotī.

Līdz ar to arī domes sēdi slēdza, bet uz nākamo līdzīga rakstura spriedelēšanu tautas priekšstāvji pulcēsies pavisam drīz - 31.aprīlī.