Kurzemes Vārds

11:45 Piektdiena, 7. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pilsētas vadītāji alkst sakopt pilsētu

EDGARS LŪSĒNS

Vakar priekšpusdienā Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un pašvaldības izpilddirektors Aivars Priedols Liepājas Ceļu pārvaldes speciālistu un masu saziņas līdzekļu pārstāvju pavadībā apskatīja tos mūsu pilsētas kauna traipus, kur izveidotas nelikumīgas atkritumu izgāztuves, kā arī apsekoja objektus, kas jāsakārto.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Liepājas Ceļu pārvaldes priekšnieks Edgars Rāts, Jaunliepājā un Vecliepājā šādu objektu ir vairāk nekā trīsdesmit, un jau nākamās nedēļas sākumā paredzēts veidot pirmās bezdarbnieku brigādes, kas pakāpeniski uzsāks šo vietu sakopšanu. Darbus pārzinās Ceļu pārvaldes inženieris Vairis Šalms, un iesākumā darbā pieņems desmit cilvēkus, bet pakāpeniski ar darbu nodrošinās ap 50 strādātgribētāju. Rāta kungs vēlējās uzsvērt, ka uzsāktā akcija neesot kampaņtipa, jo sakopšanas darbi ilgšot visu vasaru. Paredzēts, ka visiem sakopšanas darbu brigādēs iesaistītajiem cilvēkiem maksās vismaz minimālo algu.

Plānots, ka no pagaidām gan vēl neapstiprinātā pilsētas budžeta šim mērķim tiks atvēlēti 50 000 latu. Liepājas Ceļu pārvalde arī iesniegusi pilsētas sakārtošanas darbu plāna projektu Valsts nodarbinātības centrā. Ja projekts izturēs konkursu, un tas, ticams, arī notiks, tad ir cerības paredzētajiem darbiem saņemt vēl apmēram 20 000 latu. Reida laikā tā dalībnieki arī pārliecinājās, ka atsevišķās vietās viņu pagaidām vēl plānotā iecere jau tiek realizēta praktiskā darbā. Teritorijā pie Lāčplēša un 1905.gada ielu krustojuma namu pārvaldes "Jaunliepāja" organizētajā talkā bezdarbnieki vāca gružus, ar skaļu un neviltotu sajūsmu sagaidot Liepājas domes amatpersonas. Savukārt daudzviet citur domes vadītāju pārādīšanās bija negaidīta un nepatīkama, jo tuvumā esošo būvju īpašnieki tā arī nemācēja paskaidrot, kāpēc viņiem ir tik piemēslota apkārtne.

"Pamazām tiek sakārtotas īpašumu tiesības pilsētā," sacīja Liepājas mērs Uldis Sesks. "Tāpēc pašvaldība, pakāpeniski apsekojot privātīpašnieku objektus, nekārtīgākajiem uzliks sodu. Nepieciešamības gadījumā mēs meklēsim arī juridiskas iespējas, lai atsavinātu īpašuma tiesības nesaimnieciskākajiem."

"Tas gan varētu būt sarežģīts process," domes priekšsēdētāju papildināja izpilddirektors Aivars Priedols. "Tomēr ir atsevišķi cilvēki, kas nesaprot, ka īpašums ir ne tikai zināms lepnums, bet tas uzliek arī pienākumus. Un šāda neizpratne liek mums meklēt radikālas metodes."

Reids apliecināja domes vadītāju teorētiski stingro apņemšanos pamatīgi ķerties pie pilsētas sakopšanas problēmām, bet, kas no tā iznāks praksē, rādīs jau šis pavasaris.