Kurzemes Vārds

08:46 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Zviedri saka: "Liepājnieki ir labākie!"

Pārskata un vēlēšanu pilnsapulce Liepājas Īrnieku biedrībai atnesa ne tikai jaunus pienākumus un uzdevumus, bet arī priecīgu pārsteigumu. Jenifera Mūrena un Pērs Gustavsons, lektori no Zviedrijas īrnieku biedrības, kas mūsu biedrībai palīdzējuši jau vairākus gadus, tās priekšsēdētājai Lāsmai Vaičei (attēlā) pasniedza sevišķu balvu. Tā ir Esterjetlandes apgabala īrnieku biedrības ceļojošā balva, kas kopš 1991.gada tiek pasniegta labākajai Zviedrijas īrnieku biedrībai. Liepājniekiem tā tikusi tāpēc, ka mūsu biedrības izaugsme un veikums gada laikā esot ievērojams salīdzinājumā pat ar Zviedrijas biedrību paveikto. Balva ir divi baltmetāla šķīvji. Lielākajā līdzās sešu Zviedrijas īrnieku biedrību vārdiem nu iegravēts arī Liepājas Īrnieku biedrības vārds. Tas pēc gada tiks atdots nākamajai labākajai organizācijai. Bet mazākais šķīvis, kas darināts kā analogs lielajam, liepājniekiem paliks mūžīgā glabāšanā.

Krauj zivis un zāģmateriālus

Kamēr kravu laukumos krājas velmējumu kravas un piestātnēs nav pietauvojies kārtējais lieltonnāžas kuģis, akciju sabiedrības "Trans Liepāja" dokeri nodarbināti pie daudz vienkāršākām kravām. Kā izpilddirektors Pēteris Iesalnieks teica "Kurzemes Vārdam", vakar stividori apkalpojuši kuģi, kas dosies uz Zviedriju. Iekrāva 2800 kubikmetrus papīrmalkas, bet blakuspiestātnēs tieši otrādi - no kravas atbrīvoja zivju uzpirkšanas kuģi "Orčiks", kura atvesto produkciju nogādās zivju apstrādes uzņēmumiem.

Minerālmēsli Anglijai

Karostas kanālā pie piestātnēm, ko nomā stividoruzņēmumi "Jumītis" un "Efekts", vakar minerālmēslu kravu uzņēma kuģis, kas dosies uz Angliju. Kā teica šo uzņēmumu prezidents Andris Birģelis, firmas joprojām uztur stabilus kontaktus ar kompanjoniem Krievijā, un pēdējā laikā sadarbība esot ievērojami nostiprinājusies. Izejvielas, ko piegādā no Urāliem, pirms nosūtīšanas tālāk uz Rietumeropu Liepājā tiekot papildus apstrādātas. Tas ir tieši tas, ko no uzņēmējiem prasa likums par speciālo ekonomisko zonu.

Ienākumu nodokļa atlaides invalīdiem

Saeima ir pieņēmusi un valsts prezidents izsludinājis likumu, kas nosaka, ka 1998. un 1999. gadā no ienākuma nodokļa maksāšanas tiek atbrīvoti vairāki Latvijas Invalīdu biedrības uzņēmumi un uzņēmējsabiedrības. Starp tām arī liepājnieku uzņēmējsabiedrības - Latvijas Neredzīgo biedrības SIA "Neredzīgo biedrības Liepājas uzņēmums", šīs pašas biedrības SIA - namu pārvalde "Liepājas pērkonīte" un Latvijas Invalīdu biedrības Liepājas nodaļas Mācību, ražošanas un rehabilitācijas centrs.

Jautra sadancošanās

Jautra sadancošanās 1.aprīļa - Joku dienas gaisotnē šodien notiek Metalurgu kultūras pilī. Tā jau ir tradīcija, ka aprīļa sākumā pilsētas tautisko deju kolektīvi un ansambļi rāda tumšajos ziemas vakaros apgūto repertuāru. Šajā reizē piedalās "Kvēles" (vadītāja L.Berga) un "Rucavieša" (vadītāja O.Laiveniece) jauniešu un vidējās paaudzes dancotāji, kā arī jaunieši no Bērnu un jaunatnes centra, kuras māca I.Papirte, un "Vaduguns" dejotāji (vada V.Grīnfelde). Skatītājiem rāda spriganākās dejas, bet reizē liepājnieki varēs redzēt arī atsevišķus priekšnesumus no Dziesmu un deju svētku gan dienas, gan nakts programmām.

Modeļu un modes dizaineru konkurss būs klubā "Neo"

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja "V.Solovjova neatkarīgās modeļu studijas" vadītājs Vilnis Solovjovs, aprīļa vidū naktsklubā "Neo" tiks rīkots starptautisks modeļu un modes dizaineru konkurss "EXIESS STILE Baltic Top Model 98". Uz šo vērienīgo modes sarīkojumu aicināti labākie Latvijas, Lietuvas un Igaunijas modelētāji. Šāds ir viens no Klaipēdā dzīvojošās dizaineres Sonatas Žižienes tērpu modeļiem (attēlā). Solījušas piedalīties arī divas topmodeles. Savus izstrādājumus demonstrēšanai atvēlējusi firma "V.O.V.A.", veikali "Lukss" un "Diāna" un citi. Varēs vērot body art mākslinieces veikumu un gaidāmi daudz citu pārsteigumu. Notiekošo vērtēs starptautiska žūrija.

Uzvar "Skultes" kopija

Seši puiši no Jauno tehniķu stacijas kopā ar savu pulciņa vadītāju Uldi Skamaru piedalījās gadskārtējās baseina kuģu modelisma sacensībās, kas notika Rīgā, N.Draudziņas ģimnāzijas baseinā un ko rīkoja Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs. Un 40 zēnu un modeļu konkurencē ieguva labas vietas. Renārs Dreiže ar savu zvejas kuģa "Skulte" precīzo kopiju bija labākais pa radio vadāmo modeļu klasē. Šajās sacensībās vērā ņem gan kopijas precizitāti, gan mērogu un manevrēšanas spējas. Ziedonis Knots ieguva 2.vietu ar savu piekrastes apsardzes kuģa modeli, bet Artis Birznieks palika piektais brīvās kontrukcijas modeļu grupā.

"Deju kaleidoskops II" aizvadīts

Starptautiskajā teātra dienā arī Metalurgu kultūras pilī risinājās savdabīga izrāde - tur notika tradicionālais aerobikas festivāls "Deju kaleidoskops II". Tajā pilsētas deju aerobikas kolektīvi iepriecināja skatītājus ar labi sagatavotām programmām. Īpašas atzīmēšanas vērtas šoreiz bija aerobikas grupas no kluba "Lauma", Vingrošanas sporta skolas, Bērnu un jauniešu centra, kluba "Vaduguns", 12.vidusskolas grupa "Vio". Ar firmas "Piemare" gadību visiem dalībniekiem tika balvas un saldumi.

Reizēm ir arī pieprasījums

"Kurzemes Vārdā" laiku pa laikam tiek publicēti nelielu māju saraksti, kuras pašvaldība piedāvā remontam un privatizācijai tiem liepājniekiem, kam vajadzīgi dzīvokļi. Kā par brīnumu, dažām vecajām būvēm ir pat paaugstināts pieprasījums. Aizvakar iesniegumus uz vienu šādu objektu (Cenkones ielā 9a) izskatīja Dzīvokļu komisija, bet vakar - deputātu komiteja. Pretendentu bija desmit, un noteikt vispiemērotāko īpašnieku nebija viegls uzdevums.

Privātskolas "Pūcīte" vadītāja atgriezusies no Somijas

Privātskolas "Pūcīte" vadītāja Jolanta Kocubo ir vienīgā liepājniece, kas pirms neilga laika piedalījusies pieredzes apmaiņas braucienā uz Somiju. Šo braucienu organizēja Latvijas Privāto skolu asociācija sadarbībā ar tāda paša nosaukuma asociāciju Somijā. Trīspadsmit skolotājiem piecu dienu laikā bija iespējams pabūt lielākās un mazākās kaimiņvalsts pilsētās un iepazīsties ar turienes privātskolu pieredzi: kā tās tiek finansētas, kā organizēts administratīvais darbs, kā notiek audzēkņu mācības. "Interesantākais bija tas," atzina J.Kocubo,"ka Somijā visas privātskolas finansē valsts, uzskatot, ka bērnu un jauniešu apmācība ir viena no valsts prioritātēm." Latvijas delegācija pabija arī vienā krievu plūsmas privātskolā Tallinā, kur bērni mācās no pirmās līdz pat divpadsmitajai klasei. 8.aprīlī J.Kocubo dosies uz Izglītības ministriju, kur tiek rīkota tikšanās, lai pārspriestu tālāko privātskolu attīstību Latvijā.

Aicina uz svētkiem multiplās sklerozes slimniekus

Jau ilgāku laiku Liepājā darbojas Multiplās (izkaisītās) sklerozes slimnieku asociācija, bet līdz šim organizācijai nebija savu telpu. Kopš 1.marta tai ir iekārtots birojs K.Ukstiņa ielā 7/9, 15.istabā, kur slimnieku un viņu piederīgo problēmas uzklausīs asociācijas prezidents Guntis Bezdelīga. Šobrīd Guntis Bezdelīga ir aizņemts ar Lieldienu pasākuma organizēšanu, kas notiks trešdien Liepājas Latviešu biedrības namā un uz ko aicināti gan slimnieki, gan arī viņu tuvinieki. Koncertu sniegs katoļu draudzes meiteņu ansamblis un svētdienas skolas bērnu ansamblis "Labā vēsts", bet par nelielām dāvanām un cienastiem gādās vairākas Liepājas un Rīgas firmas, kā arī trīs Liepājas aptiekas.