Kurzemes Vārds

06:19 Piektdiena, 7. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Izšķiršanās laiks

Lai arī kā nomāc Krievijas saceltā histērija ap Latviju, lai arī cik netīkams ir psiholoģiskais spiediens un lai arī kā mūs gurdinās austrumu kaimiņzemes faktiski jau sāktās ekonomiskās sankcijas, taču nav ļaunuma bez labuma, un jācer, ka tas biedzot liks mums atvērt acis un izdarīt to, kas jau bija jāizdara sen un ko vilcinājām, savā prātā naivi domādami, ka pats galvenais jau panākts, neatkarība iegūta, un tālākais gan jau kaut kā atrisināsies pats no sevis.

Ar to es domāju dažādu jautājumu sakārtošanu, kas mums pašiem šķita skaidrāki par skaidru, taču kurus mums nedraudzīgi spēki tagad izmanto, lai radītu sasprindzinājumu valstī un mītu dubļos Latvijas tēlu pasaules acīs. Un, saņēmuši pirmos belzienus, sākam svārstīties un balansēt paši, esam spiesti ieņemt nepateicīgo aizstāvēšanās pozīciju tā vietā, lai sen jau būtu raduši pasaulei skaidrību un izpratni par to, kas pie mums noticis un kas notiek.

Vai tā nav mūsu neizdarība, ka vēl joprojām neesam oficiālā valsts līmenī noteikuši savu attieksmi pret latviešu leģionāriem Otrajā pasaules karā, un izskatās visai nenopietni, ka valsts vadītājs, kas vēl pirms gada godināja kritušos karavīrus, tagad nosoda augsta ranga amatpersonu piedalīšanos atceres sarīkojumos? Ja leģionārus uzskatām par piederīgiem organizācijai, kura noziegusies pret Latvijas valsti, tad tā arī jāpasaka, bet, ja atzīstam viņus par divu lielvaru savstarpējās cīņas upuriem, tad par to pasaulē jārunā pilnā balsī.

Ja esam pārliecināti, ka mūsu pilsonības likums vai Valodas likums neatbilst vispārpieņemtām normām, tad šie likumi jāmaina, bet, ja esam pārliecināti, ka tie ir taisnīgi, tad par savu taisnību arī jāstāv un jākrīt.

Jo aplami jau ir tas, ka savas pozīcijas stingru noteikšanu esam novilcinājuši tiktāl, ka ar šiem jautājumiem var vērsties pret mums, bet vēl aplamāk, ka pat mūsu pašu politiskie spēki tos sāk izmantot savstarpēju rēķinu kārtošanai.

Es uzsveru - sava pozīcija jānosaka mums pašiem, tad arī nebūs bažīgi jāgaida, ko teiks Rietumi un ko Austrumi.