Kurzemes Vārds

11:19 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Plumalē valdīs komforts

EDGARS LŪSĒNS

Liepājnieki pilsētas pludmales teritorijas un Jūrmalas parka nosacītajā centrā ap "Daugavas" stadionu jau šovasar varēs baudĪt komfortu. Pilsēta līdz jūnija sākumam pilnībā būs labiekārtojusi teritoriju ap Glābšanas staciju. Par to vakar informēja Liepājas Ceļu pārvaldes priekšnieks Edgars Rāts.

Pārvalde jau pasūtījusi projektu "Arhitekta Andra Kokina birojā", un tā pirmais posms tiks realizēts jau līdz maija sākumam. Paredzēts, ka, sākot no vecās stūklakas iepretim "Daugavas" stadionam, virzienā līdz pat jūrai, izveidos gaumīgus celiņus, nojauks vecās un to vietā uzcels jaunas 20.gadsimta beigu civilizācijai atbilstošas labierīcības, taču par sakārtotās teritorijas centru kļūs Glābšanas stacijas ēka. "Līdz šim stacijas ēka daudziem likusies pusmilitārs, pusnoslēpumains objekts," sacīja Rāta kungs. "Taču pienācis laiks to izveidot par visiem pieejamu servisa centru. Tas veiks, protams, glābšanas funkcijas, bet pludmales apmeklētājiem ēkā būs pieejama arī duša, telefons, dzeramais ūdens."

Pagaidām sakārtotā pludmales teritorija un peldvieta ar servisu būs visai neliela - pārsimts metru, taču pakāpeniski tā paplašināsies kā uz ziemeļu, tā dienvidu pusi. Naudu šiem darbiem ņems no komunālā budžeta un vides fonda. Pēc provizoriskiem aprēķiniem, projekts varētu izmaksāt 40-50 tūkstošus latu.