Kurzemes Vārds

21:50 Piektdiena, 17. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Pilsēta pošas saposties

Pāris gadu laikā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Liepājas nesakoptība un nevīžība, nelegālās atkritumu izgāztuves un piesārņotie nostūri pamazām kļuva par mūsu pilsētas sejai raksturīgiem vaibstiem. Mainījušās valdības, bet līdz kārtībai gružu lietās bijis tikpat tālu, cik līdz ekonomiskās labklājības neaizsniedzamajai mirāžai.

Varbūt tieši tāpēc katru reizi ar cerībām pilsēta sagaida katru kārtības ieviešanas vai sakopšanas iniciatīvu. Nupat kā tāda izrādīta aprīļa pirmajā dienā no pašu pilsētas vadītāju puses. It kā jau varētu pavaicāt, kāpēc gan reakcija uz apzināti piedraņķētajiem nostūriem nākusi tikai gadu pēc stāšanās amatā. Gluži tāpat kā nekādi par velosipēda izgudrošanu nav uzskatāma bezdarbnieku iesaistīšana sakopšanas darbos, jo līdzīgu praksi jau vairākus gadus piekopj daudzas Latvijas pilsētas, un tuvākais pozitīvais piemērs ar visām sekām skatāms tepat blakus Aizputē. Taču labāk vēlu nekā nekad, turklāt dome kā puslīdz pašas inertumu attaisnojošu, taču mūžsenu un parocīgu argumentu min naudas trūkumu, kā arī īpašuma tiesību nesakārtotību. Tāpēc pašvaldības pasivitāti prasībās pret krietnas privātīpašnieku daļas bezrūpību par saviem objektiem daļēji var saprast - kā tu rubināsi skaidu cita acī, ja baļķēns pašu nepadarīto darbu veidolā vīd arā no savējās. Tajā pašā laikā nav saprotams, kāpēc tik minimāli tīrības uzraudzīšanas darbos tiek iesaistīta pašvaldības pakļautībā esošā Municipālā policija, kuras tiešais pienākums taču būtu veikt šīs sanitāru funkcijas. Vietas, kur vai ik pārdienas krājas atkritumi, ir apzinātas, kopumā to skaits tuvojas četriem desmitiem, taču, ja potenciālo vai esošo netīrību tuvumā būtu biežāk redzami vīri formastērpos, diezin vai nevīžas atļautos visādus draņķus nomest, kur pagadās.

Starp citu, dzirdamas versijas, ka pašvaldība gatava darboties ne tikai ar pātagas politiku, bet plāno veikt arī labvēlīgi uzmundrinošas akcijas, gatavojot konkursa noteikumus par sakoptāko sētu, pagalmu un tā tālāk. Katrā ziņā, ja šī inciatīva neapsīks, un par to var parūpēties arī prese, Liepāja kļūs glītāka un pievilcīgāka. Nav šaubu, ka mūsu pilsēta jau sen to ir pelnījusi.