Kurzemes Vārds

09:53 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Tikšanās ar kapteini

Vēstures un mākslas muzeja filiālē "Kuģniecības un zvejniecības muzejs" zālē, kurā apskatāma Liepājas ostas jubilejai veltīta ekspozīcija, ar kapteini Ritvaru Martinovu tikās 10.vidusskolas 8.klases skolnieki. Šo sarunu par jūru, kuģiem, zvejošanu bija sarīkojusi muzejniece Kristīne Dekovice. R.Martinovs pastāstīja par kapteiņa laikā piedzīvoto. Bērniem it īpaši patika aplūkot dažādus navigācijas piederumus, viņus interesēja, ko ar ko dara. Pēc tam vēl visi devās laukā, lai praksē pārliecinātos, kā darbojas tālskati un binokļi. Šādas tikšanās, kurās skolēni - un it īpaši zēni - iegūst priekšstatu par jūrā braucēja profesiju, filiāles darbinieki iecerējuši turpināt. Var pieteikties interesenti, un viņi saņems saturīgi stāstījumu.

Likumu pagaidām nolemts nešūpot

Likumu par SEZ pagaidām nolemts atstāt bez izmaiņām. Par to presi informēja SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš. Lai panāktu šādu vienošanos, viņš bija devies uz Finansu ministriju. Amatpersonas tur uzskatīja, ka likumā jāsvītro prasība, kas uzdod SEZ uzņēmumiem 80 procentus produkcijas eksportēt, jo pret tādu iebilst Eiropas savienība. Tajā pašā laikā SEZ vadītāji uzskata, ka likuma par Liepājas SEZ šūpošana gadu pēc tā pieņemšanas var negatīvi ietekmēt ārzemju investoru uzticību. Šo viedokli tad nu ir izdevies arī aizstāvēt.

Izstāde par Daugavu pirms un pēc appludināšanas

"Daugava pirms un pēc spēkstacijām" - tādu nosaukumu savai ceļojošajai izstādei devuši Latvijas Dabas muzejs un Latvijas Kultūras fonds. Tagad planšetes ar attēliem un paskaidrojumiem var aplūkot Vēstures un mākslas muzeja filiālē "Kuģniecības un zvejniecības muzejs". Šī izstāde ir ļoti vērtīgs vēsturisks un dabzinātnisks izziņas materiāls gan skolēniem, gan katram, kuram rūp Daugavas liktenis. Jo ir gan vēsturiskie fotoattēli un turpat salīdzināšanai - šodienas situācija. Planšetēs var aplūkot dabas skaistumu, ko sniedz upe, tās krasti, apkārtne, var izlasīt, kādi augi aug krastos, kāda dzīvā radība tur mīt.

Talka stadionā

Sestdien Policijas sporta kluba stadionā "Olimpija" notika pavasara talka. Tajā piedalījās ne tikai valsts policijas pārstāvji, bet arī municipālie policisti, Jūras koledžas audzēkņi un Jūras spēku karavīri. Aicināti bija visi, kas ikdienā izmanto stadionu. Talcinieki sakopa gan teritoriju ārpus stadiona, gan tā iekšpusi. Kopīgiem spēkiem padarīts daudz. Tajā pašā dienā darba telpu sakopšanas talka bija noorganizēta arī Policijas pārvaldē.

"Ansis" zobu sāpes remdēs arī naktī

Šodien Liepājā darbu sāk vēl viens zobārstniecības kabinets - "Ansis" atrodas Jaunliepājā, Pīlādžu ielā 24. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja kabineta saimnieks Ilgvars Bušmanis, kas pats ir zobu tehniķis un pats arī būs viens no kabineta darbiniekiem, ēka, kurā atrodas jaunais kabinets, ir viņa vectēva īpašums, tagad tā denacionalizēta, un kabinets par godu vectēvam nosaukts viņa vārdā - "Ansis". I.Bušmanis sacīja, ka tajā varēs saņemt visa veida zobārstniecisko palīdzību, arī protezēšanu un pavisam drīz arī zobu regulēšanu bērniem. Daktera Bušmaņa ģimene šajā pašā mājā arī dzīvo, tāpēc palīdzību zobu sāpju gadījumos varēšot saņemt jebkurā diennakts laikā, pat naktīs.

Pavītolšovs uz laipas

Ceturtdienas vakari pēc Jura Pavītola ieceres turpmāk kļūs par dažādu cilvēku satikšanos "uz laipas". Tieši tā - par "Laipu" Juris Pavītols nosaucis savu jauno "ģimenes uzņēmumu" (kopā ar tēvu tajā darbojas arī meita Zane) jeb klubu. Par satikšanās vietu viņš izvēlējies pilsētas koncertzāli Graudu ielā. Pirmajā reizē "Laipas" saimnieks bija izdalījis daudz ielūgumu, taču, kā izrādījās, publikā vairāk bija tādu, kas pirkuši biļetes. Tāpēc, teica Juris Pavītols, turpmāk ielūgumus vairs neizdalīs. Šajā reizē uz "Laipas" satikās mūziķi un politiķi. Mūziķus pārstāvēja pats Juris Pavītols, sanākušos iepazīstinot ar savu paša studijā topošo kaseti "Vārdi", ko ierakstīt palīdzējuši arī citi Liepājas mūziķi. Vakaru kuplināja arī viesmuzikanti no Saldus (Juris Pavītols iecerējis iepazīstināt liepājniekus arī ar citiem Kurzemes puses muzikantiem). Taču publikas lielāko atzinību izpelnījās "Pavītolšovs" ar Aleksandru Kiršteinu, Māri Vītolu un Andri Kristonu. Diemžēl nebija ieradusies Elita Veidemane, kuras automobilis bija cietis no Aivara Brīzes pārgalvīgās braukšanas.

Dārzu profilakse

Dārzu īpašnieki jau tuvākajā laikā ķersies pie neatliekamajiem pavasara darbiem. Tādēļ pienācis pēdējais laiks aktīvai dārza mājiņu graušanai. Kā ziņoja no slimnīcas tuvumā esošā masīva, tur pēdējās dienās gandrīz katrā mājiņā viss sagriezts ar kājām gaisā, daudz kas sagrauts, izlauztas durvis, izmētāts inventārs. Droši vien šādi vandaļu apciemojumi bijuši arī citās vietās.

Arī sniegpulkstenītes

Pagājušās nedēļas nogalē Jaunliepājas tirgū pircēji, kā vienmēr, varēja izvēlēties ne tikai pārtikas preces, bet arī ziedus. To piedāvājums bija plašs. Īsto pavasara ziedu kārotāji pirka tulpes par 25, 35 santīmiem gabalā, narcises - par 10, bet sniegpulkstenīšu saišķīti - par 13. Kā stāstīja pūpolu (10-15 santīmi) pārdevējas, zeme mežā vēl esot sasalusi, un vizbulītes vēl neziedot. Rozes maksāja no 50 santīmiem līdz 1 latam gabalā, hiacintes - 80, neļķes - 35, gerberas - no 45 līdz 80, krizantēmas - 75 santīmus. Smaržīgās frēzijas varēja nopirkt par 25-50 santīmiem, lilijas - par vienu latu.

Olgas konkursa disenīte bērniem pulcina ļoti daudz dalībnieku

Vakar klubā "Lauma" jau otro gadu pēc kārtas notika konkursa disenīte dziedošajiem un dejojošajiem bērniem. Šāda sarīkojuma ideja pieder dziedātājai Olgai Rajeckai. Šoreiz savu prasmi rādīja ne tikai Liepājas, bet arī rajona bērni. Viņi bija atbraukuši no Rucavas, Nīcas, Priekules, Purmsātiem. Dalībnieki uzstājās gan individuāli, gan kopā ar saviem kolektīviem. Pašai pirmajai solistei (attēlā) lielu satraukumu neradīja ne pilnā skatītāju zāle, ne uzmanīgie vērtētāji. Jaunākajā grupā no astoņiem līdz divpadsmit gadiem bija piecdesmit dalībnieki, vecākajā - trīsdesmit trīs. Kā teica kluba "Lauma" direktore J.Kulinska, šādi svētki bērniem ir ļoti vajadzīgi, lai viņiem būtu iespēja parādīt to, ko ir apguvuši un iemācījušies. Labākos izvirzīja pusfinālam. Tas pēc kāda laika notiks Rīgā.

Liepājā ierodas Jaunā partija ar visiem saviem līderiem

Parīt jau rīta pusē mūsu pilsētā ieradīsies Jaunās partijas vadītāji, sākot ar tās līderi Raimondu Paulu un valdes priekšsēdētāju Aināru Šleseru un beidzot ar valdes locekļiem, lai iepazītu politisko situāciju Liepājā pirms vēlēšanām un tiktos ar Kurzemes ļaudīm. Viesi paredzējuši apmeklēt "Kurzemes Vārda" redakciju, Pilsētas domi, bet pulksten 17.30 Latviešu biedrības namā tikšanās laikā ar liepājniekiem un novada iedzīvotājiem iepazīstinās ar savas partijas iecerēm, kā arī domu apmaiņā izvērtēs situāciju novadā un valstī.