Kurzemes Vārds

12:36 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

NĪCĀ

Skolā taupa elektrību

Kopš janvāra beigām, kad Nīcas vidusskolā sākās elektroenerģijas taupīšanas akcija, elektrības patēriņš samazinājies gandrīz uz pusi.

Katru pirmdienu skolas saimniecības daļas vadītāja Gundega Freiberga visiem redzamā tabulā ieraksta nedēļas laikā patērēto elektroenerģiju - atsevišķi skolas vecajā daļā, jaunajā piebūvē un virtuvē un arī kopējo patēriņu.

"Akciju uzsākot, elektrības patēriņš skolas vecajā daļā bija 480 kW, piebūvē - 560 kW, bet virtuvē - 1120 kW nedēļā. Tagad patēriņš ir attiecīgi - 300, 240, 520 kW nedēļā. Kopējais patēriņš samazinājies no 2140 uz 1120 kW nedēļā," pastāstīja Gundega Freiberga.

Virtuvē sataupīt enerģiju neesot viegli, jo visas ierīces darbina elektroenerģija. Savukārt skolas gaiteņos un klasēs patēriņš samazinājies arī tādēļ, ka rīti un vakari kļuvuši gaišāki. Gan skolēni, gan skolotāji un skolas darbinieki aizrautīgi iesaistījušies akcijā un seko, vai patēriņš turpina samazināties. "Paldies jāsaka skolas dežurantiem, kas, sākoties stundai, nodzēš gaismas visos gaiteņos," piebilda skolas saimniece. Paredzēts, ka taupīšanas akcija turpināsies līdz mācību gada beigām.