Kurzemes Vārds

00:52 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Kad pārtrauksim apkuri?

KIRILS BOBROVS

Jau dzirdamas runas par to, vai nevajadzētu domāt par apkures sezonas pārtraukšanu. Tādā veidā varētu kaut nedaudz ietaupīt. Taču tam piekrīt nebūt ne visi. Bet ko par to domā akciju sabiedrībā "Liepājas siltums"? Vakar uzņēmuma direktors Teodors Maļauko paziņoja mūsu redakcijai, ka pagaidām darbs norit normālā režīmā, un apkure jāpārtrauc tad, kad, tāpat kā kādreiz, vidējā diennakts temperatūra trīs dienas pēc kārtas pārsniegs +8 grādus.

Taču tas nenozīmē, ka nav problēmu. Turklāt izveidojusies gluži neparedzēta situācija. No namu pārvaldes "Spāre" saņemts iesniegums par vienpusēju līgumattiecību pārtraukšanu, sākot ar 11.aprīli. Tas rada izbrīnu jau tāpēc vien, ka strīdīgus jautājumus, kā zināms, parasti mēdz risināt sarunu ceļā. "Spāres" piemēram sekoja "Bura". Pārtraukt apkuri atsevišķos rajonos būs grūti tehnoloģiskā ziņā, nemaz nerunājot par to, ka šādā gadījumā krasi pazemināsies visa "Liepājas siltuma" darba efektivitāte. Tādēļ T.Maļauko uzskata, ka uzņēmumam patlaban nav nekādas izvēles. Atliek vienīgi brīdināt patērētājus. Maksājumu problēma par spīti visiem pēdējā laikā veiktajiem izmisīgajiem pasākumiem arī joprojām nav atrisināta. Pagājušajā mēnesī no iedzīvotājiem saņemtā nauda bija tikai 71 procents no aprēķinātajām summām.