Kurzemes Vārds

20:45 Pirmdiena, 17. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Labirinttakas

Klusā nedēļa Latvijai nebija lemta tik klusa kā kristīgajā pasaulē pieņemts, un arī Lieldienu spožums šoreiz neizdevās tik svētsvinīgi priecīgs, jo, patīk mums lielā un mazā politika vai ne, tomēr sakāpinātie toņi Rīgā un Maskavā nevilšus piedod dienu ritumam kņudošu nemieru. Uz šī nestabilitātes fona mierina vienīgi Zaļās ceturtdienas ritējums Liepājā, kad pašvaldība beidzot apstiprināja budžetu. Tas beidzot ļaus mūsu pilsētā par daudzām lietām un šogad realizējamiem projektiem runāt nevis varbūtības, pieļaujamības un zināmas neziņas izteiksmē, kā tas darīts vairākus mēnešus, bet gan lietišķāk un konkrētāk, jo kauliņi ir mesti un ir zināms, cik kam un kāpēc pienākas no izdevumos paredzētajiem turpat 11 miljoniem.

Tomēr arī pēc Lieldienām diezin vai saruks to pilsonisko, sociālo, ekonomisko labirintu skaits, kuros izeju vajadzēs meklēt arī liepājniekiem. Tos atrast nebūs vieglais darbs, jo strupceļu takas allaž ir kārdinošākas un vilinošākas nekā vienīgā pareizā izeja, un ne jau vienmēr zināms, ka izvēlētais solis ir pareizais.

Pa labirintu ceļš joprojām vedīs pensionāru un maznodrošināto tūkstošus, kuriem nāksies meklēt kārtējo risinājumu izdzīvošanas rebusam, kas sastādīts no santīmiem, ar kuriem teorētiski neiespējami savilkt galus iztikas minimumam, bet ko praktiski tomēr absolūtais vairākums neticamā kārtā pamanās paveikt.

Pa labirintu līkločiem latviešiem vēl joprojām nāksies vadāt savu nacionālo pašapziņu, ik uz soļa bažījoties par to, ka tai strupceļa sienu pretim noklās skaļi brēcošie un turpat histēriski vaimanājošie Austrumi vai arī par pārāk augstu paceltu degunu pirkstu pamācoši kratīs un uz savām likumu normām norādīs pedantiskie Rietumi.

Pa labrintu takām nāksies cilpot arī Liepājai, kura ir vienlīdz vilinošs pīrāgs gan tiem, kuri par katru cenu nolēmuši šeit aizstāvēt savējos, gan partijām, kuras lieliski redz pilsētas vēlmi augšupcelties un tāpēc itin labprāt naski cilpo ap iespējamo meduspodu, īstenojot savus priekšvēlēšanu centienus.

Labirintu visapkārt daudz, un itin viegli tajos apmaldīties, jo izeja no katra ir tikai viena. Tā arī jātrod.