Kurzemes Vārds

21:26 Piektdiena, 17. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sāk komanda ar sešiem leģionāriem sastāvā

Andžils Remess

Pavisam nemanāmi pienākusi tā diena, kad "Liepājas metalurga" futbolistiem sākas oficiālā sezona. Tas notiek pavisam netālu no mums - Saldū, kur liepājnieki šodien dodas Latvijas kausa izcīņas spēlē pret vietējo komandu, bet tepat durvju priekšā jau gada galvenās sacensības - Latvijas meistarsacīkstes, kuras metalurgi sāks sestdien Rēzeknē.

Par to, ko šogad varam gaidīt no mūsu komandas, saruna ar tās galveno treneri Juriju Popkovu.

- Līdz ar oficiālās sezonas sākšanos ziemas un pavasara treniņu posms ir beidzies. Ar ko no padarītā šajos četros mēnešos jūs esat visvairāk apmierināts?

- Ar divām lietām. Ar rūpnīcas "Liepājas metalurgs" vadītāju attieksmi pret komandu. Tā ir lieliska, tā kā mums tikai atliek šo attieksmi attaisnot. Un ar to esmu apmierināts, ka pats galvenais bija sakomplektēt komandu, bet tas izdevies par 80 procentiem. Iesaistījām sešus leģionārus - četrus no Lietuvas un divus no Baltkrievijas, un uzskatu, ka tas ir attaisnojies. Protams, paturēju tikai tos ārzemniekus, kuri ir pārāki par vietējiem.

- Vai varat nosaukt pamatsastāvu?

- Pagaidām vēl ne, jo vēl katram ir iespēja iekļūt pamatsastāvā?

- Tad varbūt paraksturojiet atsevišķas līnijas. Uz ko komanda balstīsies? Uz drošu aizsardzību? Vai spēcīgu uzbrukumu?

- Par to vēl grūti spriest, jo papildinājumu saņēmām nevienmērīgi un tas apgrūtināja izveidot līnijas. Ja galvenā grupa sāka trenēties jau decembra vidū, tad pēdējais papildinājums pievienojās tikai pavasarī, pēc vairāk nekā trīs mēnešiem. Varu tikai teikt, ka pamatsastāvā būs pieci leģionāri. Kāpēc ne visi seši? Tāpēc, ka divi no viņiem ir vārtsargi?

- To gan ir riskanti jautāt, taču - kāds ir komandas mērķis?

- Ja komandā ir seši leģionāri, tad skaidrs, ka mērķis nedrīkst būt zems. Īsi sakot, jāiekļūst Eiropas kausa izcīņā. Vienalga, vai no Latvijas kausa izcīņas, vai no meistarsacīkstēm. Domāju, ka meistarsacīkstēs par vietu pirmajā trijniekā cīnīsies sešas komandas - "Skonto", "Ventspils", "Daugava", "Dinaburga", mēs un, iespējams, arī "Valmiera".

- Parasti komandas spēli vislabāk raksturo spilgti līderi. Vai mums tādi ir?

- Spilgti - nē. Bet ļoti labu iespaidu atstāj lietuvieši. Šogad sevi būtu jāsāk apliecināt arī Dobrecovam, Rinkus un Rudenko. Savu pēdējo vārdu vēl nav teikuši Bulders un Osičenko. Mums ir perspektīva jaunā paaudze - Verpakovskis, Karlsons, Laško, Grebis, Ņikiforovs. Ar dublieriem labi strādā Viktors Lukins, un tā vien šķiet, ka ar rezervēm mums problēmu nebūs. Protams, ne jau uzreiz viņus var iekļaut pamatsastāvā, bet pakāpeniski, un to arī darīšu.

- Mūsu pirmajā sarunā pēc stāšanās "Liepājas metalurga" komandas galvgalā jūs teicāt, ka par pašu galveno uzskatāt izveidot labu kolektīvu. Vai tas izdevies?

- To jutīs tikai vēlāk, taču liekas, ka ir izdevies. Katrā ziņā atmosfēra komandā ir lieliska. Nav tādu, kas traucētu nopietni strādāt.

- Tātad jūs uz jauno sezonu skatāties optimistiski?

- Es vienmēr esmu optimists.