Kurzemes Vārds

22:04 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Iepazīties - tas ir tik maz gribēts!

Kristīne Pastore

Iepazīšanās - tā ir tik ļoti parasta lieta, jo mēs taču ik dienas ar kādu iepazīstamies. Iepazīšanās - tā ir ļoti smalka lieta, jo sākas cita cilvēka "iztaustīšana" un to īpašību meklēšana, kas mums ir patīkamas. Iepazīšanās - tā ir ļoti delikāta un arī trausla lieta, jo tas ir jaunu attiecību sākums. Bet iepazīšanās var kļūt arī par problēmu. Īpaši tad, ja cilvēks kādās attiecībās jau ir vīlies, ja nav pietiekami uzņēmīgs vai ja nenākas būt tādā sabiedrībā, kur ir reālas iespējas iepazīties.

Tāpēc daudzviet tiek dibināti dažādi iepazīšanās klubi, kas piedāvā tikties ar interesantiem cilvēkiem, saistoši pavadīt laiku un dibināt jaunas attiecības. Šāds klubiņš ir arī pie mums Liepājā. To savā paspārnē uzņēmis kafejnīcas "Kronis" īpašnieks Vilnis Liepiņš, bet tikšanās vakarus vada mūziķe Anita Ķestere.

- Ideja par tāda klubiņa nepieciešamību radās jau krietni sen, jo nevienam jau nav noslēpums, ka nemaz nav tik daudz iespēju iepazīties. Īpaši cilvēkiem, kas nav vairs pirmās jaunības gados un neapmeklē jauniešu sarīkojumus. Par to, ka ir problēmas ar iepazīšanos, liecina kaut vai publikācijas pilnīgi visos laikrakstos - cilvēki ir gatavi riskēt un iepazīties pat ar vēstuļu starpniecību, kas bieži vien var būt ļoti neobjektīvs veids, jo vēstulē taču var uzrakstīt nezin ko. Bet kā ir īstenībā? Ir tik daudz vientuļu cilvēku, kas labprāt izmantotu iespēju apmeklēt šādu klubu. Tā arī sadūšojāmiem un vērām vaļā.

- Pirmie novērojumi - vai tas bija to vērts?

- Bija, jo jau ar pirmajām dienām interese par mūsu klubiņu ir liela. Pirmajās reizēs visiem gribētājiem tikt iekšā pat vietas nepietika. Tomēr pastāv arī problēma - Liepāja ir maza pilsēta, tajā daudzi cits citu pazīst, tāpēc daudzi, kas gribētu uz šejieni nākt, tomēr neatnāk, jo kautrējas apmeklēt šādus iepazīšanās pasākumus, baidoties, ka kāds viņus varētu pazīt - it kā tas būtu kaut kas slikts.

- Tas nozīmē, ka jūs rīkojat tikšanās?

- Jā, piektdienu vakaros gaidām cilvēkus, sākot no divdesmit gadu vecuma, bet svētdienu pēcpusdienās rīkojam tikšanās vecākiem cilvēkiem - ap piecdesmit gadu un vecākiem. Taču mēs gribam sacīt, ka šis klubs nav domāts - tā vienkāršojot - kā saprecināšanas iestāde. Mēs domājam, ka būtu jauki, ja arī ģimenes šeit atrastu draugus. Piemēram, ģimenei, kas nesen pārcēlusies uz Liepāju, mūsuprāt, būtu labi atrast sev draugus.

- Kā tas izdodas?

- Mēs veidojam kartotēku. Ikviens interesents var sagatavot lapiņu ar informāciju par sevi, par savu vecumu un pārējo, ko vēlētos par sevi pastāstīt, kā arī par to, kādu otru cilvēku vēlētos satikt, ielikt šo informāciju aploksnē ar uzrakstu "Iepazīšanās klubam" un nodot kafejnīcas bārmenim. Tas notiks pilnīgi anonīmi, tāpēc nevienam nav jābaidās, ka kāds varētu šai informācijai piekļūt. Mēs to apkopojam, un, kad notiek sarīkojumi, cenšamies cilvēkus ar līdzīgām interesēm un vēlmēm apsēdināt pie viena galdiņa.

- Vai jums ir zināmi cilvēki, kas iepazinušies tieši jūsu klubiņā?

- Ir zināmi, un par to mums ir liels prieks. Protams, mēs tūlīt nedomājam, ka tā noteikti būs liktenīga iepazīšanās, kaut gan mums tas būtu ļoti patīkami. Tomēr ceram, ka šādu cilvēku būs aizvien vairāk un vairāk. Galu galā tas taču ir tik maz gribēts - būt laimīgam. Un kāpēc gan neizmantot vienu no iespējām un nemēģināt par tādu kļūt!