Kurzemes Vārds

21:01 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aizvadītās nedēļas notikumi "Kurzemes Vārda" skatījumā

11. aprīlis - 17. aprīlis

Gaišākais

Lieldienas

Baznīcu zvani, un jau no Zaļās ceturtdienas ļaužu pārpildīti dievnami, lai šajā saspringtajā laikā rastu sirdsmieru un spēku dzīvot tālāk. Nemīlīgs, rudenīgs laiks, un ļaužu pārpilns bērnu atrakciju laukums Jūrmalas parkā, arī Rožu laukumā. Dziedātāju un dejotāju priekšnesumi, šūpošanās un olu ripināšana, mīklu minēšana un konkursi par raibāko olu. Tādā gaišā un priecīgā noskaņā Liepājā aizritēja pavasara mošanās svētki, un nu tikai jāgaida pavasaris pats.

Aizkustinošākais

Teksasas (ASV) zēnu kora koncerts Svētās Trīsvienības baznīcā

Muzikologi droši vien uzsvērtu bagātīgās mūzikas vērtības un iespēju baudīt mūzikas paraugus, viņi runātu par izkopto augstas klases muzicēšanu un repertuāru - Eiropas renesanses un baroka šedevriem. Taču klausītājiem dievnama velvēs tik gudras lietas nebija prātā, viņiem pietika ar "eņģeļu balsīm", ar garīgo veldzēšanos, un, ja baznīca bija stāvgrūdām pilna, tad tas tikai liecina, cik ļaudīm šāda veldze ir nepieciešama.

Nostaļģiskākais

Nolemts atjaunot vasaras kafejnīcu "Banga"

Var jau teikt, ka Krievijas cara Nikolaja II vajadzībām celtā interesantā ēka tikai tāds krogs vien bija. Taču "Bangai" piemita savs romantisms. Tā bija vieta, kur pa ceļam uz mājām piesēda zveji, no tarbām spraucoties laukā mencu galvām, un drīz vien viņu stūrī ducināja līdzīgi pērkonam. Bet visregulārākā publika bija futbola cienītāji, kuri par savu pienākumu uzskatīja "Bangā" gan noskalot zaudējuma rūgtumu, gan pacelt glāzi uzvaras priekā, un tajos vakaros "Banga" murdēja kā bišu strops.

Biedējošākais

Krievijas rīcības dēļ Liepājas ostā radies sastrēgums

Var jau būt, ka Krievija mainījusi kravas automašīnu iebraukšanas noteikumus visu valstu transportam, taču tā vien liekas, ka tās ir nepieteiktas ekonomiskās sankcijas, kuru dēļ Krievija neņem mūsu automašīnas pretī un Liepājas ostā rodas autotransporta sastrēgums. Un var gadīties, ka šādu austrumu kaimiņa attieksmi nāksies izbaudīt vēl dažam labam Liepājas uzņēmumam, un ne jau tas kaut ko var līdzēt, ja šis uzņēmums traucējumus sadarbībā nu nekādi negrib atzīt.

Tālejošākais

Domstarpības starp namu pārvaldēm un "Liepājas siltumu"

Namu pārvalžu "Spāre" un "Bura" vadītāju nodoms lauzt līgumu ar "Liepājas siltumu" izkustināja no vietas iesērējušo jautājumu par to, ka loģika prasa, lai siltuma piegādātājs (tātad "Liepājas siltums") slēgtu līgumus nevis ar namu pārvaldēm, bet tieši ar katru patērētāju (tātad dzīvokļa īrnieku). Protams, "Liepājas siltumam" tas neradīs ērtības, tāpēc arī strīdi turpināsies un droši vien augstāko punktu sasniegs pirms jaunās apkures sezonas sākuma, bet visa tā pamatā ir iedzīvotāju nespēja maksāt par apkuri, tātad visparastākais naudas trūkums.