Kurzemes Vārds

23:02 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Uzņem norvēģu skolēnus un skolotājus

DAINA MEISTERE

Šajās dienās 1.vidusskolā viesojās draugi un sadarbības partneri no Norvēģijas, no Bomlo ģimnāzijas. Šoreiz ieradušies četri skolēni - skolēnu parlamenta locekļi un divi pedagogi - vēstures, sociālo zinātņu un reliģijas skolotājs Olge Mortensens un ķīmijas un matemātikas skolotājs Inge Tverdts.

Skolēni lapbrāt tikās ar mūsu parlamentāriešiem, piedalījās stundās, kurās augstu novērtēja brīvo atmosfēru jaunās mācību vielas apguves laikā un 1.vidusskolas skolotāju profesionalitāti. Arī skolotāji iepazinās ar savu Liepājas kolēģu darbu stundu laikā. Sarunās viņi varēja salīdzināt mūsu mācību programmas ar savējām. Norvēģi piedalījās arī skolēnu parlamenta jauno telpu atklāšanā. Te tagad būs viņu jau iepriekš sūtītā dāvana - kompjūters, kas nodots skolas parlamenta rīcībā. Tas skolēniem dos iespēju savstarpēji sazināties internetā. Mājinieki parūpējās arī par kultūras programmu - viesi bija Vēstures un mākslas muzejā, simfoniskā orķestra koncertā, pastaigājās pa pilsētu, skolēni devās arī braucienā uz Rīgu.

Runājot par turpmāko sadarbību, direktors Helvijs Valcis sacīja, ka gan mēs, gan norvēģi ir ieinteresēti skolēnu apmaiņā. Bet pirms nākamā mācību gada sākuma grupa mūsu pedagogu dosies uz Norvēģiju, lai iepazītos, kā tur tiek īstenota izglītības reforma.