Kurzemes Vārds

10:22 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kara gadu baisā atbalss Šķēdes jūrmalā

Pēteris Jaunzems

Jau informējām lasītājus par Šķēdes jūrmalā izskalotajiem šāviņiem un aviobumbām. Vakarrīt kopīgi ar Municipālās policijas Karostas 3.iecirkņa vīriem - priekšnieku Ģirtu Jermoļenko, vecāko kārtībnieku Juri Kātiņu un vecāko kārtībnieku Guntaru Zariņu, apskatot notikuma vietu, pārliecinājāmies, ka Otrā pasaules kara baiso atradumu skaits pārsniedz vairākus simtus. Tie izskaloti ne tikai liedagā, bet lielā skaitā krasta tuvumā atrodas vēl arī ūdenī.

Ar šāviņiem un aviobumbām tāpat piemētāta nelielo priedīšu audze, kas atrodas blakus ceļam, pa kuru kara sākumā atkāpās ģenerāļa Dedajeva divīzija. Var secināt, ka daudzi no sarūsējušajiem spridzekļiem ir tikai nesen izkašāti no smiltīm. Kā teica Ģirts Jermoļenko, redzams, ka ar šo pašnāvniecisko biznesu šeit nodarbojušies klaidoņi, kas daudziem šāviņiem jau noņēmuši krāsaino metālu saturošos gredzenus. Ir redzams, ka vietumis pat kurināti ugunskuri, kuros likti spridzekļi.

Aizvadītajā naktī un vakardienas rīta pusē spridzekļus apsargāja policists Zurabs Lašauri. Viņš teica, ka dežūra noritējusi mierīgi, bet Zemessardzes 44.bataljona sapieri bīstamo atradumu Šķēdes jūrmalā savākt un padarīt nekaitīgu apsolījuši līdz dienas vidum. Sazinoties ar 44.bataljona komandieri Gundaru Meieru uzzinājām, ka, ievērojot nepieciešamos drošības noteikumus, spridzekļus vakar pēcpusdienā zemessardzes sapieri savāca vienkopus un iznīcināja aptuveni turpat, kur tie atrasti.