21:32 Ceturtdiena, 18. janvāris

Futbolisti sāk ar uzvaru Rēzeknē

A.Rītiņš

Tā metalurgu galvenais treneris Jurijs Popkovs raksturoja spēli, kurā mūsējie ar 3:2 uzvarēja FK "Rēzekne", divas reizes nokļūstot zaudētāju lomā, bet uzvaru izraujot pēdējās minūtēs.

Liepājnieki šo spēli aizvadīja šādā sastāvā: Braunis, Magdišausks, Atmanāvičs, Lisjakovs, Draguns, Osičenko (Laško), Jujko, Rinkus, Vaineiķis, Dobrecovs (Verpakovskis), Bulders.

Savu dublieru pārliecinošās 5:1 uzvaras (pa diviem vārtiem guva Grebis un Osipovs, vienus - Karlsons) iedvesmoti, metalurgi sāka droši, piespieda laukuma saimniekus pie vārtiem, kā jau tam jābūt spēlē, kurā tiekas viens no medaļu pretendentiem, un komanda, kurai prognozē cīnīšanos par pārstāvniecības saglabāšanu virslīgā. Mulsināja tikai tas, ka liepājnieki savu pārsvaru neprata izteikt pat vārtu momentos, un vienīgi puslaika pēdējā minūtē Dobrecovs izrāvās viens pret vārtsargu un sita pa vārtu stabu.

Otrajā puslaikā rēzeknieši attapās, spēle izlīdzinājās, un 10 minūtes pēc pārtraukuma mājinieki ar 11 m soda sitienu izvirzījās vadībā. Pēc septiņām minūtēm viņi savā soda laukumā spēlēja ar roku, nu jau vienpadsmitnieku sita viesi, un Sauļus Atmanāvičs rezultātu izlīdzināja. Taču pēc trīs minūtēm metalurgiem atkal bija jāsāk atspēlēties, jo kļūdījās aizsardzība, un rezultāts kļuva 1:2. Bet līdz spēles beigām bija vairs tikai 15 minūtes?

Liepājnieku uzbrukuma līniju nedaudz aktivizēja jaunā Verpakovska uznākšana laukumā, astoņas minūtes pirms spēles beigām rēzeknieši savā soda laukumā pavisam miermīlīgā situācijā viņu nogāza, un Sauļus Atmanāvičs ar 11 m soda sitienu rezultātu atkal līdzsvaroja - 2:2. Vēl pēc trīs minūtēm Draguns centrēja, Rolands Bulders lēca augstāk nekā sāncenši, un viņa raidījums ar galvu bija precīzs - 3:2.

Tūlīt pēc tam Verpakovskis no septiņiem metriem netrāpīja tukšos vārtos, arī mājinieki palaida garām iespēju rezultātu izlīdzināt, un piedzīvojumiem bagātā spēle beidzās mums laimīgi.

Sestdien Liepājā skatīsim vienu no favorītiem - FK "Ventspils", kas pirmajā spēlē cīnījās 1:1 ar Rīgas LU/"Daugava". Vēl aizvakar "Dinaburga" ar 2:0 uzvarēja Valmieras FK, bet sensācija notika Rīgā, kur virslīgas debitants "Ranto-Miks" spēlēja 3:3 ar seškārtējo valsts čempionu "Skonto". Arī nākamās nedēļas vidū Liepājā - futbols, jo Latvijas kausa izcīņā mūsējie ar Daugavpils "Dinaburgu" tiksies savā laukumā.

Taču futbola sezona Liepājā sāksies jau rīt ar valstssacīksti Latvija - Lietuva.