Kurzemes Vārds

10:03 Pirmdiena, 9. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sesks ciemojas Ventspilī

SARMĪTE PUJĒNA

Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks atgriezies pēc sava kolēģa Aivara Lemberga apmeklējuma Ventspilī. U.Sesks atzina, ka, mērķtiecīgi strādājot vismaz gadus piecus, Ventspils pašvaldība sasniegusi atzīstamu līmeni ielu stāvokļa uzlabošanā. Summas, kas ieguldītas ielu atjaunošanā Ventspilī un Liepājā, pat neesot salīdzināmas. Taču Seska kungs ir stingri apņēmies arī šogad turpināt pērn uzsākto Liepājas ielu atjaunošanu.

Ar kolēģi pārrunāti arī Latvijas un Krievijas attiecību samezglojumi. Krievijas uzsāktā kampaņa Ventspili skārusi vairāk, jo tur ostas darbs orientēts gandrīz tikai uz Krieviju. Liepājā ir citādi, jo šeit ostas firmas strādā arī Baltkrievijas, Ukrainas, Zviedrijas u.c valstu virzienā. Taču, salīdzinot kravu apjomus Ventspils un Liepājas ostā, pagaidām Liepājai nav ar ko lepoties, un, neraugoties uz sarežģījumiem ar Krieviju, pašlaik vēl Ventspils osta neesot cietusi ievērojumus zaudējumus.

U.Sesks apmeklējis arī Ventspils sporta halli, kas ir ievērojami lielāka nekā Liepājā iecerētā. Arī dienas laikā halle bijusi visai noslogota. Aivars Lembergs atzinis, ka šī celtne ienesusi ievērojamu sportiskas aktivitātes pieaugumu pilsētā.

Ar skaudību U.Sesks atzina, ka Ventspils pilsētas Privatizācijas fondam ir daudz lielākas iespējas atbalstīt nelielus biznesa projektus un izsniegt aizdevumus - līdz 50 000 latu - namsaimniekiem ēku fasāžu sakopšanai. Vērtējot Ventspili kopumā, U.Sesks pievienojās Aivara Lemberga teiktajam: ja 1990.gadā Ventspils bijusi par pieciem gadiem atpalikusi no kopējā valsts līmeņa, tad tagad tā jau šo līmeni ir apsteigusi.