Kurzemes Vārds

01:02 Trešdiena, 22. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tā domā liepājnieki

Vai ir gana spodra mūsu Liepāja?

SARMĪTE PUJĒNA

Pavasaris tradicionāli saistās ar tīrības un kārtības ieviešanu gan katra mājā, gan pilsētās ielās. Nesen pilsētas galva Uldis Sesks pats personīgi apskatīja pilsētu, lai redzētu, cik saposta vai neposta tā īsti ir. Nesen pilsētas sakopšanā tika iesaistīti sabiedriskajos darbos nodarbinātie liepājnieki. Vai tas kaut ko ir mainījis pilsētas vaibstos? Vai liepājnieki ir pamanījuši, ka pilsēta kļūst tīrāka? Šos jautājumus uz ielas sastaptajiem liepājniekiem uzdevām šīs nedēļas pirmajā dienā.

Edgars Mucenieks, izbijis "Kurzemes Vārda" darbinieks:

- Jau pāris mēnešus esmu rīdzinieks, un varu salīdzināt. Liepājas centrs tomēr ir diezgan tīrs. Agrāk dzīvoju Ezerkrastā, pie paša ezera, un arī tur mums bija laba sētniece.

Harijs Gauris, pensionārs:

- Caurmēra Liepāja ir tīra. Viņdien biju aizgājis uz kapiem noņemt skujas, un tur bezdarbnieki smuki notīrījuši gan vienu, gan otru pusi - gar kanālu. Patīkami bija skatīties! Jā, tikai, kad nācu ārā - gar to galu, kur krievu karavīri - tad man tur bija tāds starpgadījums. Rokās turēju plastmasas spaini un tīkliņu ar grābekli. Nezinu, kas tā viņiem bija, brigadiere, vai, bet nu tā pētīja, kas man tajā spainī, it kā es būtu kāds smērētājs, kāds kaitētājs. Pie sevis nosmējos - cilvēciņ, mīļo! Dienas laikā, cilvēki visapkārt, un es, pensionārs būdams, staigāšu apkārt muļķības darīdams!

Ronalds, šoferis:

- Es gan neesmu liepājnieks, tepat no Grobiņas. Pa centru ejot, tā liekas, ka daudzmaz normāli. Grobiņā pašlaik arī ielas taisa un kaut ko dara. Redzēs, kā būs pēc laika, bet līdz šim īpaši liela kārtība tur nav bijusi.

Rasma Sēle:

- Neko sevišķi tīra jau tā Liepāja nav! Dzīvoju Siļķu ielā, nu, tur vēl var iztikt.

Dzidra Šmite, dzejniece:

- Mūsu pilsēta pēdējos gadus nekad nav bijusi sakopta. Tur, kur es dzīvoju, Dzinatara ielā, mēs, īrnieki, paši piestrādājam, lai būtu tīrāks.

Juris Kalējs, strādā remontdarbnīcā:

- Simts punktu, ka nav sakopta! Kā autobraucējam man ļoti nepatīk pilsētas ielas - tās ir šausmīgā stāvoklī. Ietves? Nu, jūs taču pati tikko gājāt un redzējāt, kā ir!

Elita, studente:

- Liepāja nav sevišķi tīra. Pie tā vainīgi gan suņi, gan grausti, kas nav novākti.

Voldemārs Baušenieks, pensionārs:

- Daudzkas varētu būt labāk. Es pastāvīgi te staigāju, un esmu jau pieradis. Un visi liepājnieki ir pieraduši. Bet, ja aizbrauc uz citu vietu, tad tiešām redz, ka tik labi nav. Jo nekas nav tik labs, ka nevarētu būt vēl labāks.

Sergejs, biznesmenis: - Liepāja nav tīra pilsēta! Sevišķi man nepatīk pilsētas ielas, jo esmu autobraucējs. Sētnieki vēl daudzmas pieņemami strādā.

Biruta Jansone, mājsaimniece:

- Man liekas, ka šajā ziņā viss ir labi. Arī Ūdens ielā, kur nesen pārcēlāmies uz dzīvi, neko sliktu par sētnieci nevar teikt.

Gunārs Tūls, kafejnīcas "Pauzīte" īpašnieks:

- Ļoti nesakopta pilsēta! Šorīt, izejot no mājas, nopucēju kurpes - paskat - kādas tās ir! Pucē atkal.

Atsevišķi stūrīši, viena fasāde vai privātmājas dārzs varbūt arī ir sakopti, bet tiem blakus jo vairāk redz to nesmukumu. Ielas ir gauži netīras, bet tas taču ir pamatu pamats. Vienreiz nobrauc tramvajs, un kas notiek? Tas viss iet gaisā, pa logiem iekšā, drēbēs. Agrāk no rīta nobrauca pa sliedēm un ielu nolaistīja. Varbūt tā nevajadzēja darīt? Varbūt tagad atzīts, ka tas ir nepareizi?

Regulāri staigāju pa Pasta ielu. Maza, bet ļoti svarīga ieliņa, un - visīstākā suņu tualete! Kāds varētu savu biznesu attīstīt, tos mēslus tirgojot... Pa tumsu labāk te neiet, jo nevar zināt, kur tu savu kāju ieliksi. Bet varbūt Pasta iela ir oficiāli atzīta suņu pastaigu vieta? Vismaz nekādus konfliktus ar policiju šajā ziņā neesmu novērojis.

Tā, lūk, domā liepājnieki. Visai atšķirīgi viedokļi - kas vienam šķiet pieņemams, citam liekas pilnīgi otrādi. Taču laikam jau taisnība būs tam, kurš teica, ka "nekad nevar būt tik labi, lai nebūtu vēl labāk". Piemēram, ja pilsētā biežāk būtu sastopamas atkritumu urnas, apkārt noteikti mētātos mazāk visādu drazu. Un, ja katrs noslaucītu vismaz savu durvju priekšu... Bet pavasaris jau vēl tik tikko sācies, un vēl ir laiks to visu izdarīt!