Kurzemes Vārds

02:24 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Darbinieku ultimāts "Aviosabiedrība Liepāja" dibinātājiem

Pēteris Jaunzems

Vakar SIA "Aviosabiedrība Liepāja" dibinātājiem - Pilsētas domes priekšēdētājam Uldim Seskam un agrofirmas "Durbe" ģenerāldirektoram Laimonim Muceniekam ir nogādāta ultimātīva vēstule, ko parakstījuši vairāk nekā puse sabiedrības darbinieku. Tajā teikts, ka strādātāji nespēj turpināt darbu apstākļos, kad regulāri aizkavējas viņu darba algas izmaksas, netiek maksāts sociālās apdrošināšanas nodoklis un uzņēmuma parādu saistības nemitīgi pieaug.

Kopš 1996. gada administrācija ir regulāri informējusi dibinātājus par uzņēmuma nelabvēlīgo finansiālo stāvokli, taču sapratne un problēmas risinājums nav sagaidīts. Pagaidām lidosta spēj nodrošināt starptautisku lidojumu apkalpošanu, taču sakarā ar pieaugošajām prasībām, tā šo statusu var zaudēt. Tas nozīmē, ka bez kapitālieguldījumiem un sakārtotām īpašuma attiecībām Liepājas lidosta nespēs iesaistīties aviopārvadājumu tirgū.

Neredzot iespēju šādos apstākļos vairs turpināt darbu lidostā, personāls paziņojis dibinātājiem, ka maijā vēl lidostas darba grafiku saglabās, taču , sākot ar 1. maiju pakāpeniski bezalgas atvaļinājumā atbrīvos darbiniekus, kas nodrošina lidostas apsardzību, remontdarbus un administratīvās funkcijas. Un, ja tomēr sāpīgie jautājumi mēneša laikā nebūs atrisināti, tad ar 1. jūniju Liepājas lidostu slēgs un darbinieki savu pienākumu izpildi pārtrauks.s