21:23 Svētdiena, 22. septembris

Viss izšķirsies sestdien

Nekļūdījās tie, kas prognozēja, ka, lai noteiktu Sprite basketbola līgas ceturtdaļfinālpāra - "Baltika/Kaija" un "LainERS" uzvarētāju, būs nepieciešamas trīs cīņas. Vakar savā laukumā liepājnieki svinēja uzvaru ar 66:57, tādējādi izlīdzinot rezultātu visā sērijā 1:1. Līdz ar to pusfināla ceļazīmes liktenis izšķirsies rīt Rīgā.

Liepājniekiem pamatsastavā laukumā devās Sprūde, Jēkabsons, Liepnieks, Kosuškins un Grigaļāvičs, kam Ainārs Zvirgzdiņš pretim sūtīja Garanču, Ouvensu, Liepu, Niedru un Jansonu. Mājinieki gan izvirzījās vadībā ar 7:4, bet tūlīt pat nokļuva zaudētāju lomā - 7:14. Jābilst, ka šāda, mainīgām sekmēm ritoša spēle risinājās lielāko cīņas gaitu, jo ik pa laikam basketbolistiem emocijas un cīņasspars guva virsroku pār aukstasinību, nosvērtību un arī meistarību. Šajā mačā bija praktiski viss, kas raksturīgs kausa spēlēm starp divām līdzīgām komandām - azarts, uzvarētgriba, bezkompromisa cīņa katrā spēles epizodē. Pietrūka vienīgi laba basketbola, taču droši vien to arī nevar vēlēties redzēt mačā, kur uz vienas kārts likts tik daudz.

Varēja likties, ka cīņas gaitā izšķiroša kļūs 10.minūte, kad par kaušanos tiesneši no laukuma noraidīja viesu tumšādaino leģionāru Ouvensu un Liepājas kluba spēlētāju Kosuškinu, jo tūlīt pēc tam mājinieki izvirzījās vadībā ar 24:16. Taču 5.minūtes pirms pārtraukuma atkal bija neizšķirts 26:26. Liepājnieki bija iekrituši kārtējā bedrē, jo vairāk nekā 8.minūtes nespēja no spēles gūt ne punktu, taču viesi nebija daudz sekmīgāki, tāpēc, atpūtā ejot, mūsējie zaudēja tikai ar 32:35.

Pēc pārtraukuma turpinājās spēles pirmajai daļai raksturīgais scenārijs, un viesi nelielu pārsvaru rezultātā saglabāja, taču tad piekto piezīmi viesiem nopelnīja Ivars Liepa, savukārt laukuma saimniekiem īstajā brīdī precīzs vairākkārt bija Raimonds Liepnieks, viņam piepalīdzēja visu spēli aktīvi un centīgi bez maiņām spēlējošais Edijs Sprūde, un uzvaras kausi lēnām sāka liekties par labu liepājniekiem. Viņi piespieda piektās peizīmes nopelnīt arī Garančam un Jansonam, un, skatītaju ovāciju pavadīti, svinēja sūrā cīņa izrautu uzvaru.

Edvīns Sprūde, "Baltika/Kaija" galvenais treneris:

- No tik nozīmīgiem mačiem nav ko gaidīt skaistu basketbolu, taču mēs izcīnījām šajā spēlē nepieciešamāko - uzvaru. Ja sestdien varēs spēlēt saslimušais Krasovskis un muguras savainojumu guvušais Jēkabsons, tad komandu izredzes ir līdzīgas. Taču arī, ja šie vīri nebūs, mēs cīnīsimies līdz pēdējam, jo nedrīkstam zaudēt cieņu savu līdzjutēju acīs.

Ainars Zvirgzdiņš: "LainERS" galvenais treneris:

- Šādās spēlēs visu izšķir gadījums, un atsevišķu basketbolistu individuālā meistarība. Rīgā galotni labi nospēlēja Ouvenss, šoreiz - īstajā brīdī atvērās Liepnieks. Šīs cīņas lieliski nodemonstrē, ka abas vienības ir amatieri, kas svarīgākajos brīžos tā sanervozējas, ka spēj nodemonstrēt apmēram 15 procentus no savām patiesajām spējām, kā tas bija arī aizvadītajos divos mačos. Mūsu mājās sagatavotās ieceres šoreiz realizēt liedza Ouvensa noraidījums. Sestdien Rīgā viss sāksies no gala. Kuram būs spēcīgāki nervi un vairāk prāta, tas spēlēs pusfinālā.

Pārējie ceturtdaļfinālpāri savas attiecības beidza skaidrot jau vakar. Valmierieši ar 69:101 atzina ventspilnieku pārākumu, "Buki" ar 62:99 piekāpās "ASK/Brocēni/LMT" komandai, bet "Olainfarm" ar 76:96 zaudēja "Metropole/I.O.S." vienībai. Šo spēļu uzvarētāji tad arī cīnīsies pusfinālā.