Kurzemes Vārds

21:51 Svētdiena, 16. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Šķēdes šāviņu izcelsme puslīdz noskaidrota

Pēteris Jaunzems

Aizvadītās nedēļas nogalē ziņojām par šāviņiem un aviācijas bumbām, kas atrastas Šķēdes jūrmalā. Toreiz, kā teica 44. bataljona komandieris Gundars Meiers, viņa vadītie zemessargi pavisam iznīcināja 232 sprādzienbīstamus priekšmetus. Tie visi esot bijuši nevis padomijā, bet Vācijā ražoti ieroči un nogulējuši šeit kopš Otrā pasaules kara beigām.

Zemessargu komandieris pastāstīja, ka saskaņā ar viņa rīcībā esošām liecībām, Šķēdē netālu no jūras kara gados atradusies prāva vācu munīcijas noliktava. 1945. gada maijā tā uzspridzināta. Taču, kā tagad izrādoties, tas izdarīts steigā, jo visa munīcija nav uzsprāgusi, bet tikai izmētāta plašā joslā. Ar to varot izskaidrot faktu, ka daļa šāviņu un bumbu atrasta jūrā un liedagā, bet daļa - kāpu joslā.

Gundars Meiers atcerējās, ka šajā pašā apkārtnē lādiņi jau izskaloti arī pērn. Viņš neizslēdza iespēju, ka pēc kāda stiprāka vēja pūtiena zemessargiem atkal būs jādodas uz Šķēdes kāpām, lai tur pildītu savu bīstamo sapieru pienākumu.