Kurzemes Vārds

21:24 Svētdiena, 16. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Troksnis nevietā

DAINA MEISTERE, LĪVIJA LEINE

Ploču iela laikraksta "Kurzemes Vārds" korespondenti un fotokorespondentu sagaidīja pavasarīgi saulaina. 11. nama pagalmā plauka narcises, un nelūgtos nācējus laipni aprēja draudzīgs suns. Saimnieces nebija mājās.

Tā kā ne tikai mūsu pilsētas, bet arī Zviedrijas presē parādījušies raksti par Ingrīdas Gailēvičas sociālajiem apstākļiem, vēlējāmies zināt, kā dzīvo šī ģimene. Tā kā šādos privātmāju rajonos cilvēki parasti viens otru labi pazīst un zina, sarunājāmies ar kaimiņienēm, kuras rīta stundu steidza izmantot dārziņu apkopšanā. Ingrīda tepat uzaugusi, te viņas vectēvs mēģinājis uzcelt mājiņu (izskatās, ka pašlaik ģimene apdzīvo saimniecības ēku). Ingrīdai ir pieci bērni, lielākais puisis mācās Jūrniecības koledžā, pārējie ir 15.vidusskolas un Internātskolas audzēkņi, bet mazā meitiņa apmeklē bērnudārzu. Ar naudas līdzekļiem tiešām esot bēdīgi, jo no bērnu tēviem mamma nekādu palīdzību nesaņem, tā kā nākas iztikt pašas spēkiem. Esot reizes, kad nācies maizi aizstāt ar putraimu biezputru. Piecu bērnu māmiņa strādājot sezonas rakstura darbus Cukurfabrikā, bet, kad tur darba nav, meklē citas piepelnīšanās iespējas. Kā teica kaimiņiene, vakar Ingrīda Gailēviča bija aizbraukusi uz Bernātiem palīdzēt vienā saimniecībā. Rudens pusē ģimene sagādājusi kartupeļus. Ingrīda esot kārtīga sieviete, bērni vienmēr tīri apģērbti, pieklājīgi, labi mācoties, svētdienās visi apmeklējot baznīcu. Nē, nē, alkoholu te neviens nelietojot. Viņiem it kā esot draugu ģimene Zviedrijā.

Gailēviču un viņas bērnus pazīst arī daudzbērnu ģimeņu asociācijā "Dēkla". Kā pastāstīja "Dēklas" vadītāja Brigita Dreiže, viņa nekad neticēs, ka Ingrīda ir gājusi par kaut ko sūdzēties, kaut arī apstākļi ģimenei tiešām ļoti smagi, jo ir tikai viens apgādnieks - pati mamma. Gluži otrādi, I.Gailēviča ir ļoti jauka, klusa, kautrīga sieviete, kura nemēdzot uzstāties un pieprasīt, arī bērni labprāt piedalījušies jauniešu un bērnu klubiņos, vienīgi grūtāk ir izbraukāt uz pilsētu no Ploču ielas.