Kurzemes Vārds

23:20 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pa drāti vēstī lasītāji

Izlasot rakstu par Liepājā esošajiem leļļu teātriem, palika iespaids, ka tā autore Gunta Šnipke nav redzējusi nevienu ceļojošā leļļu teātra izrādi, jo viss raksts sastāvēja tikai un vienīgi no otra teātra slavināšanas. Autore laikam nezina, ka ceļojošā teātra lelles gandrīz visas ir darinātas papjē mašē tehnikā un šis teātris to neuzskata par lielu varoņdarbu, tā ir viņu ikdiena, viņi to veic par prieku savam skatītājam. Domāju, ka, veidojot šādu pārskata materiālu, tomēr vajadzēja ielūkoties abu Liepājas leļļu teātru darbā: ikdienā un svētkos, tā vismaz būtu godīgi.

Tie, kas slavē Rubika laikus, ir bijušie lielie partijnieki ar saviem ģimenes locekļiem, jo tajā laikā viņus apgādāja specveikalos, bet pārējā tauta - gan latvieši, gan krievi, stāvēja garajās rindās pēc nepieciešamajiem pārtikas produktiem. Lai Dievs mūs sarga no Rubika un viņa piekritējiem!

No Krūmu ielas 42: daudzi tagadējie bezdarbnieki par tādiem ir kļuvuši sava nelabojamā slinkuma dēļ. Kā gan citādi to lai nosauc, ja kāds mūsu mājas večuks centīgi savāca visus gružus kaudzēs, tad ieradās bezdarbnieku brigāde 5 cilvēku sastāvā un it kā visu sakrāva mašīnā, bet aiz viņiem palika tik daudz gružu, ka vecais vīrs vakar atkal sagrāba 2 lielas kaudzes ar bezdarbnieku izšķaidītajiem gružiem.

Ierosinu izveidot plākšņu celiņu pretī Kūrmājas prospekta aptiekai, kur tas agrāk ir bijis, citādi skaisti sakoptais zāliens tiks izbradāts.

Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs Lībeks: lūdzu visus redzes invalīdus ierasties pēc bezmaksas vitamīniem un brillēm.

No Liepājas vācieša: kādreizējā vācu biedrība ir sašķēlusies vairākās biedrībās. Vienu no tām vada Ozolas kundze, tā ir īsti vāciska biedrība. Telpas, kur pulcēties biedrībām ir vienas - Stendera ielā 5, bet tur iznāk vieni vienīgi ķīviņi. Es uzskatu, ka Vācijas vāciešu sarūpētās telpas būtu atstājamas "Vācu mājas" (Deutsche Haus) rīcībā, kuru vada Ozolas kundze, kura bija pirmās vācu biedrības dibinātāja.

Kur mēs esam nonākuši un kur vēl nonāksim, ja jau skolas bērni, sēdēdami uz skolas kāpnēm, pīpē neviena neievēroti?

Ja katrs pilsētnieks iestādītu kaut vienu ziedu, tad pilsēta kļūtu sakoptāka un skaistāka.