Kurzemes Vārds

06:09 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

AKTUĀLI

Jāstrādā, un viss

Aizvakar mūsu redakcijā viesojās Zviedrijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Torgni Hinnemū. Kā jau rakstījām vakardienas numurā, viesi interesēja ne tikai stāvoklis Latvijas presē, bet arī starpnacionālās attiecības, kurām mūsu aizjūras kaimiņi seko līdzi uzmanīgi, it sevišķi šopavasar, cenšoties izprast sev svešos procesus. Un patīkami bija dzirdēt Hinnemū kunga atzinumu, ka Liepāja no politiski sakāpinātās un pat saskrūvētās Rīgas atšķiras ar lietišķumu, ar nosvērtību. To varēja saprast arī tā: te katrs dara savu darbu, ne vieniem klaigājot par diskrimināciju vai genocīdu, ne otriem par okupācijas režīma nodarīto postu.

Sakarā ar to prātā nāk Krievijas ģenerālkonsula Liepājā Genādija Kuročkina sacītais šopavasar, viņa valsts un mūsu valsts attiecību samezglojuma sākumā. Viņaprāt, Liepājā dzīve rit mierīgi, bez vērā ņemamiem incidentiem un histērijas uzbrāzmojumiem. Tāpat prātā nāk "Laumas" ģenerāldirektores Zigrīdas Rusiņas nevēlēšanās runāt par to, kā viņas vadīto uzņēmumu varētu iespaidot Krievijas ekonomiskās sankcijas. Varētu jau iebilst, ka tas neko neizšķirs, vai viņa stāstīs par to vai nestāstīs, taču šoreiz Rusiņas klusēšana jāsaprot arī tā: jāstrādā, nevis jāprāto vai jāsūkstās, un tad viss būs kārtībā. Jāstrādā tāpat kā viņa to darīja, izvelkot "Laumu" tad, kad Latvijas tautsaimniecība grima, kad izjuka cita ražotne pēc citas un dažbrīd politiskie virmojumi ņēma virsroku pār ekonomisku risinājumu.

Ar to tikai gribu teikt, ka šādā sarežģītā situācijā, kāda pēc Krievijas ekonomiskā spiediena ir pašreiz, mums ir pilnīgs pamats izrādīt sašutumu par kaimiņvalsts arhaisko politiku, un tomēr ne jau urrāpatriotiski lozungi būs tie, kas ļaus izturēt, bet gan konkrētu, reālu, lietišķu risinājumu meklēšana. Tikai tā varam noturēties, saglabājot pašcieņu.