Kurzemes Vārds

09:13 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Akcija "Skatlogs" beigusies,

mākslinieki pošas uz Kuldīgu

INDRA IMBOVICA

Tikko izskanējusi nedēļu ilgā Liepājas mākslinieku līgas rīkotā Mākslas dienu akcija "Skatlogs". Katru nedēļas dienu salonā "Māksla", Lielā ielā 1, ar krāsām, pasteļiem, ogli un zīmuli gleznoja kāds no mūsu māksliniekiem: Daiga Kalēja, Benita Bitāne, Velga Gūtmane, Aivars Kleins, Valdis Mackars, Dzintra Vīriņa, Aldis Kļaviņš, Raimonds Gabaliņš un arī Pedagoģiskās augstskolas 4. kursa studente Anželika Vilsone. Šonedēļ salona skatlogā joprojām var apskatīt akcijas laikā radušos darbus.

Māksliniece Nora Vilmane izteicās - bijis žēl, ka neviens neuzglezno interesanto Lielās ielas panorāmu, tādēļ radās šī ideja šeit saaicināt māksliniekus. Savukārt salona pārdevēja Lilija Mikolajuna, kura šeit strādā, kamēr pastāv šis deviņstāvu nams ostmalā, tātad jau 26 gadus, tikai priecājās par šo akciju un aicināja māksliniekus izdomāt vēl ko, lai saistītu liepājnieku interesi par mākslu. Lilijas kundze stāstīja, ka skatītāju interese par notiekošo salonā pieaugusi uz nēdēļas beigām. Cilvēki labprāt vērojuši, kā Dzintra Vīriņa zīmējusi modeli un kā Aldim Kļaviņam pozējis dzejnieks Modris Zihmanis.

Mākslas dienas vēl nav izskanējušas, jo sestdien Kuldīgā sākas Kurzemes novada Mākslas dienas, kurās kā allaž piedalīsies arī liela grupa Liepājas mākslinieku.