Kurzemes Vārds

14:54 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Par ko dāņi jau apskauž mūsu hidrogrāfus

Pēteris Jaunzems

Šonedēļ uz Liepājas hidrogrāfijas dienesta kuģa "Kapteinis Grants"uzstādīja supermodernu iekārtu, kas nodrošina pilnīgu ostas akvatorija dzelmes grunts izpēti .

Kā pastāstīja hidrogrāfu vecākais inženieris Vladimirs Kaļiņins, kurš tikai nesen kā atgriezies no izglītošanās Dānijā, šī iekārta ir daudzstaru eholots jeb multibīns, kas saņemts un ko uzstāda par Eiropas savienības PHARE fonda līdzekļiem. Tā nesot lieka greznība, bet patiesi liels ieguvums. Multibīns maksā ap 200 tūkstošiem ekiju un par tādu aprīkojumu ostas dzīļu izpētei mūs apskaužot pat turīgie dāņi, kuri pašreiz varot atļauties streikot ar prasību, lai viņiem piešķir sešu nedēļu apmaksātu atvaļinājumu.

Iekārtas uzstādīšanu, kurā piedalās arī dāņu speciālists Henrihs Jensens un Rīgas kolēģi, vada hidrogrāfu mērījumu grupas vadītājs Ivars Liepiņš. Viņš uzsvēra, ka liepājniekiem multibīns ir ļoti nepieciešams, jo militāristu saimniekošanas laikā un it sevišķi dienās, pirms viņi atstāja šejienes piestātnes, osta ir piesārņota, bet šī kompjuterizētā iekārta spēj ostiniekiem atklāt pilnīgu jūras grunts ainu, nosakot pat nelielu priekšmetu formu un atrašanās vietu.

Hidrogrāfijas dienesta priekšnieks Edvīns Zvirbulis "Kurzemes Vārdam" teica, ka jau tuvākajās dienās daudzstaru eholotu izmēģinās Ziemas ostā, kur nepieciešams pārliecināties par kuģu ceļu sakārtotību.