Kurzemes Vārds

16:33 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Ielu monstru ikdienas draudi

Pēdējos gadus, kopš pilsētā ir maršrutu mikroautobusi, šī transporta pakalpojumu veids neizsīkstoši ir sabiedrības apspriešanas objekts. Nule kā tas uzjundījis jaunas emocijas pēc tam, kad šīs nedēļas sākumā Ezerkrastā kāds šī transporta līdzekļa vadītājs, nenovaldot stūri, un ietriecies ceļa apmalē, un apgaismes stabā. Ja šis stabs pēc avārijas atradis savu vietu pasažieru salonā, tad diezin vai transporta līdekļa kustības ātrums nav pārsniedzis pieļaujamās robežas.

Lai cik tas nesaudzīgi skanētu, tomēr jāteic, ka notikušais nepārsteidz, jo maršruta mikroautobusus visai pamatoti var uzskatīt par suverēnu un no pārējiem satiksmes dalībniekiem neatkarīgu republiku, kas dzīvo pēc sev vien zināmiem likumiem, kas visai būtiski atšķiras un reizēm ir pilnīgi pretēji pastāvošajiem satiksmes noteikumiem. Par to liecina, gan vadītāju bravurīgā un negadījumus pat provocējošā uzvedība ielās, un arī transporta līdzekļu tehniskais stāvoklis. Pats interesantākais, ka papīri šiem vīriem prasti ir kārtībā, kaut arī nepārprotami ir skaidrs, ka ar ielās klīstošajiem vrakiem par tehniskās apskates talona īpašnieku nevar kļūt vienkāršajaam mirstīgajam noteikto likumu kārtībā. Un ne jau velti, personisko transporta līdzekļu īpašnieki visneomulīgāk uz ceļa jūtas tajos brīžos, kad saskatāmā attālumā parādās, kāds no mazajiem sabiedriskā transporta monstriem.

Taču vēl neapskaužamākā situācijā atrodas mikroautobusu pasažieri, jo viņiem šis transporta līdzeklis stresu jau tā pārpilnajā ikdienā bieži vien ir vienīgais veids, kā nokļūt paredzētajā vietā un laikā. Līdzbraucēju stāsti vai pašu piedzīvotie gadījumi ar ietriekšanos stabos, cilvēku izkrišanu no braucoša transporta līdzekļa, braukšanu pa ietvēm, šoferu smēķēšanu vai mūzikai līdzīgas pļērkoņas atskaņošanas salonā var vienīgi paaugstināt adrenalīna devu asinīs, taču ikdienā vienīgā cerība neskartam nokļūt galamērķī ir saistāma ar samiernieciski fatālu paļaušanos liktenim.