Kurzemes Vārds

15:09 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Koncertā - tikai pirmatskaņojumi!

Aija Engelmane

Notiek arī šādi koncerti. Diemžēl šie pirmatskaņojumi bieži vien ir arī vienīgie, jo tālāk turpinās pilnveidošanās šajā grūtajā mākslā. Runa ir par ikgadējiem Mūzikas koledžas teorijas nodaļas audzēkņu kompozīcijas vakariem. Tikko notikušajā ar saviem jaundarbiem iepazīstināja astoņi jaunie autori. Pats jaunākais no viņiem - 5. klases audzēknis Gļebs Beļajevs. Jaunākais gan, bet jau ar nopietnu panākumu Latvijas jauno komponistu konkursā, kurš risinājās februārī Rīgā. Sešdesmit divu dalībnieku vidū Gļeba skaņdarbs "Noskaņa" ieguva pirmo vietu. Atzinība no komponistiem Selgas Mences un Romualda Kalsona, kā arī dāvana - fotoaparāts "Kodak".

Jaunāko kursu audzēkņu kompozīcijas ir klavierdarbi, jo šis instruments jāpārvalda vislabāk. Romantiskas dzīves uztvere skan Ināras Bražes miniatūrās, bet Viktorijas Girsovas manierē jaušamas labas improvizācijas ķēriens. Savu otro specialitāti līdzās vokālajai nodaļai apgūst Ance Krauze. Viņas muzikālās domas - nedaudz patētiskas un spēcīgas. Superminimālisma stilā - tikai ar vienas skaņas izmantojumu bija Jāņa Strazda skaņdarbs "Ex adverso" (Pierādījums). Protams, var arī tā. Ineses Lūsēnas paskarbais dzīves skatījums skanēja viņas "Modus vivendi" (Dzīves stils).

Līdzās klaviermūzikai skanēja arī dziesmas. Jauka savā vienkāršībā bija Zanes Kaunases "Mazās Martas dziesma", kuru ģitāras pavadījumā izpildīja viņas mazā māsiņa Lelde.

Šī, kā arī Andžela Hilo trīs dziesmas ar Plūdoņa vārdiem tika atzīmētas skolas konkursā "Dziesmas bērniem".

Koncerta izskaņā - Jāņa Strazda tautas dziesmas "Es karāi aiziedams" apdare, kurā autors parādīja labu gaumi un izpratni, izmantojot deviņu izpildītāju ansambli.

Noslēgumā koncerta dalībnieki pateicās savam skolotājam, komponistam Agrim Engelmanim, kurš gan ar uzmundrinošu vārdu, gan padomu virzījis viņu muzikālās idejas.