Kurzemes Vārds

06:19 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Kad atslēgas ir rokā, tad dzīvoklis ir vaļā

Inga Liepiņa

Pagājušajā nedēļā par zādzībām notiesāti 1976.gadā dzimušais Mareks Grāvelis un gadu jaunākais Viktors Valeiņa. Abi cietušajam K. no kabatas izvilka atslēgu un apzaga viņa dzīvokli. Bet šis noziegums risinājās šādi. Pagājušā gada 11.septembrī K. bārā "Roms" iepazinās ar diviem vīriešiem. Ne jau pie tukša galdiņa viņi sēdēja un pamazām sāka raisīties sarunas. Kā iznāca kā ne, bet sarunā K. pateica kur viņš dzīvo. Abi pārējie vīrieši vairs nekādu interesi par to neizrādīja, bet dzirdēto lika aiz auss. Vēlāk visi trīs aizgāja uz bāru "Pablo", kur dzeršana turpinājās. Apmēram ap pulkstens diviem naktī K. pie galdiņa aizmiga, bet Mareks Grāvelis no nejaušā paziņas jakas kabatas izņēma dzīvokļa atslēgas un piedāvāja Viktoram Valeiņam apzagt aizmigušā dzīvokli. Viktors piekrita ar. Situācija viņiem bija labvēlīga, jo, vai gan ir vēl vieglāk apzagt kāda mājokli, ja atslēgas ir rokā un pats saimnieks uz ilgāku laiku "atslēdzies"!

Aizgājuši uz Zemnieku ielu un tikuši iekšā dzīvoklī, Mareks un Viktors tur nozaga naudu, videokasetes, pusmēteli, kredītkarti, kristāla traukus, kafijas automātu un citas mantas. Kopējā nozagtā vērtība bija 171 lats. Kad pie bāra galdiņa aizmigušo K. pamodināja "Pablo" darbinieks un viņš devās mājās, dzīvokļa durvis bija ciet, bet atslēgu - nebija. Durvis vajadzēja uzlauzt. Ticis iekšā, atnācējs secināja, ka pirms viņa tur pastrādājuši zagļi. Daļa lietu cietušajam tika atdota, bet par daļu tiesājamajiem vēl būs jāsamaksā.

Mareks Grāvelis vēl tika tiesāts par vienu zādzību. To viņš izdarīja pagājušā gada 12.oktobrī sava paziņas dzīvoklī Tosmares ielā. Iedzeršanas laikā, izmantojot to brīdi, kamēr draugs izgāja virtuvē, Mareks nozaga tam piederošos trīsdesmit latus. Nopratinot M.Grāveli tiesas sēdē, viņš savu vainu izdarītajos noziegumos atzina pilnībā. To izdarīja arī Viktors Valeiņa. Novērtējot visus lietas apstākļus kopumā, kā arī izvērtējot M.Grāveļa personības raksturojošos datus, tiesa uzskatīja, ka viņam sods nosakāms nosacīti. V. Valeiņa jau agrāk sodīts par mantkārīgu noziegumu izdarīšanu un no ieslodzījuma vietas raksturots negatīvi, bet, nosakot sodu šim tiesājamajam, tiesa ņēma vērā to, ka soda mērķis ir ne tikai notiesāto sodīt, bet arī labot un pāraudzināt. Tādēļ arī Valeiņam sods piespriests nosacīti. Tiesa nosprieda M.Grāveli par izdarītajām zādzībām sodīt ar cietumsodu uz 2 gadiem un 3 mēnešiem. Pārbaudes laiks - trīs gadi. Sods V.Valeiņam - brīvības atņemšana uz 2 gadiem. To neizpildīs, ja četru gadu laikā netiks izdarīts jauns noziegums. Tiesas sēdē savā pēdējā vārdā šis tiesājamais teica, ka, atrodoties cietumā, visu esot pārdomājis un tur nevēlas vairs atgriezties.