Kurzemes Vārds

02:22 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

NO SESTDIENAS LĪDZ SESTDIENAI

Pavasara zonā

Aizvadīto nedēļu komentē dzīvokļu ekspluatācijas uzņēmuma "Karosta" pārvaldniece Gaida Korņilko.

Pilsētā turpinās pavasara uzkopšanas mēnesis. Tā ietvaros aizvadītajā nedēļā strādāja arī visa dzīvokļu saimniecība. Pie mums, Karostā, plašās teritorijas dēļ uzdevumi bija sarežģītāki nekā citos rajonos. Pēdējās dienās laikraksti par to rakstīja diezgan bieži. Tas, kurš pie mums ierodas reti, var arī šausmināties, skatoties uz pussagrautām un neapdzīvotām ēkām, un neievērot notiekošās pārmaiņas. Es ar gandrījumu atzīmēju paveikto, tā skaitā sestdienas talkās. Pie mums aktīvi strādāja arī personas, ko sūtīja Sociālās palīdzības centrs. Turklāt ne vien mūsu iedzīvotāji, bet arī tosmarieši nākuši. Būtu netaisnīgi neatzīmēt šo cilvēku devumu. Un gribu uzsvērt vienu domu: dzīvot nabadzībā nenozīmē netiekties pēc kārtības. Jo vairāk tādēļ, ka daudz ko var panākt bez naudas līdzekļiem. Tā varētu būt kārtības ievērošana diendienā. Un tas attiecas ne tikai uz Karostu. Vēl pagājušajā nedēļā pausta ideja - likvidēt galvenos inženierus namu pārvaldēs. Bet mums tāda pat nav, sen iztiekam.

Nāmakais aktuālais temats - dzīvojamā fonda privatizācija. Tikko pabeidzām Pilsētas domes ierosināto iedzīvotāju anketēšanu šajā jautājumā. Varu minēt rezultātus: no 1025 aptaujātajiem 12,7 procenti pateikuši, ka esot gatavi privatizēt savus dzīvokļus, 84,5 procenti to nevēloties, bet 2,6 gluži vienkārši ir neziņā. Atteikušos skaitā ir tie, kas dzīvo blokmājās. Šo ēku kvalitāte ir ļoti zema, droši vien sliktāka nekā citos rajonos, un es neieteiktu ieguldīt tajās sertifikātus. Šīm ēkām jāpaliek pašvaldības ziņā. Vēl viena īpatnība: tie, kas vēlas pārņemt dzīvokļus īpašumā, nedomā tos pārdot atšķirībā, teiksim, no Ezerkrasta.

Dzīvokļu privatizāciju pie mums ietekmē Speciālā ekonomiskā zonā notiekošais. Ir aizkavēšanās. Bet es ticu, ka tam ir pagaidu raksturs. Šādu cerību vieš arī sarunas ar vairākiem zonas atbildīgajiem darbiniekiem, un tas, ka ledus tikko sakustējies: privatizācijai nodoti pirmie pieci nami - Atmodas bulvārī 4 un Turaidas ielā 2, 4, 6, 8.

Nedēļas sākumā presē atkal parādījās paziņojumi par nodomu protokoliem koksa rūpnīcas celtniecībai Karostā. Daudzus tas nopietni biedē. Bet, manuprāt, ažiotāža ir priekšlaicīga. Jo par to nav nekādas konkrētas informācijas. Manuprāt, arī "zaļie", kuriem vajadzētu izskaidrot situāciju citiem, gandrīz neko nezina. Un jo labāk būs informēti cilvēki, jo mazāk šaubu viņiem būs. Citādi rodas doma, ka no viņiem kaut ko slēpj. Karostu var uzskatīt par kūrorta zonu, bet tas nenozīmē, ka šeit būs jānobeidzas nabadzībā. Varbūt jaunais uzņēmums nekaitēs, bet nāks par labu. Vai mums nav vajadzīgas darba vietas? Šādā gadījumā būs arī labvēlīgi ietekmēta visa infrastruktūra - to izšķirs naudas apgrozījums.

Bet no atpūtas zonas izveides idejas neatsakos, starp citu, par tās ierīkošanu pie bijušā karjera, kur nesen notikuši uzkopšanas darbi. Pēc šīs talkas tikos ar Pilsētas domes priekšsēdētāja vietniekiem Gunti Dambergu un Aivaru Jurkovski. Viņi runāja ar iedzīvotājiem, apskatīja veco dzīvojamo namu apbūvi. Iespaids viņiem bija pozitīvs. Vispār Karosta, manuprāt, pagriežas pret saules gaismu. Jo nepieciešamā vide šeit ir, koki nav jāstāda. Ir arī citi piemēri. Ņemsim kaut vai veikalu "Alekss" Pulkveža Brieža ielā 13. Tam ir lieli panākumi, preces vienmēr kvalitatīvas. Un es ceru, ka tuvākajā nākotnē varēsim kaut ko iznomāt uzņēmīgiem cilvēkiem. Nākotnē mūsu rajonā nebūtu lieka vēl viena skola, lai maziem bērniem nebūtu jāiet pāri vēju appūstajam tiltam. Jādomā par bezpajumtnieku problēmas sociālo risinājumu...

Pēdējās dienās esmu domājusi vēl par kādu interesantu problēmu - par attieksmi pret nāves sodu. Šis temats skarts arī presē un televīzijā. Tūdaļ pateikšu, ka esmu par tā atcelšanu, bet skaidri apzinos, ka sabiedrība visumā vēl nav tam nobriedusi. Tagadējā paaudze ar sodiem un nežēlībām audzināta. Šādu psiholoģiju var vērot gandrīz katru dienu. Aizvakar notika kādas ģimenes izlikšana no dzīvokļa. Pēc divām tiesām! Sākumā bija prasība piedzīt parādu, pēc tam izlikt no dzīvokļa. Cilvēks bieži vien to saprot tikai tad, kad atnāk tiesas izpildītāji un vairs nav kur atkāpties, bet līdz tam brīdim atļaujas gadiem ilgi dzīvot uz labu laimi. Un šodien soda samazināšana šādiem cilvēkiem tikai pasliktinās stāvokli sabiedrībā. Bet es atkal un atkal domāju par to, ka namu pārvaldnieka darbā, tāpat kā citos amatos, ir svarīgi nepazaudēt savu "es", jāpaliek ar sirdsapziņu, citādi neko nevarēsi panākt.