Kurzemes Vārds

22:30 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tūrisma sezonas sākums pasludināts

SARMĪTE PUJĒNA

Un diez vai to varēja nepamanīt, vakar pa pilsētas centru grozoties. Domes priekšsēdētājs, kurš tūrismu pasludinājis par vienu no svarīgākajām nozarēm, kas jāattīsta pilsētā, vakar gan priekšroku bija devis kam citam, taču viņa vietnieks Guntis Dambergs un vēl viens otrs pašvaldības ierēdnis tūrisma sezonas atklāšanas svinības tomēr bija pagodinājis.

Jau pulksten vienpadsmitos laukumā starp viesnīcu "Līva" un Latviešu biedrības namu savus reklāmas stendus bija iekārtojuši gan tuvi (tepat, no Liepājas), gan tālāki (Kalvenes, Dobeles, Jelgavas) tūrisma nozares profesionāļi. Pašā rīta agrumā interese par šeit gūstamo informāciju, suvenīriem (cita starpā arī studijas "Kursa" darinājumiem), tūristiem vien izprotamām ierīcēm un pat dzīvām zaļajām kokvardēm liepājniekos vēl nebija īsti pamodusies. Taču jau stundu vēlāk stendi pulcēja visai daudz ziņkārīgo.

Otrpus Lielajai ielai pie Pedagoģiskās augstskolas vairākas stundas iekustināt pastīvos liepājniekus nenogurstoši pūlējās aktieris Edgars Pujāts, Liepājas leļļu teātra rūķu komanda, Vērgales un Liepājas bērnu ansambļi un krāšņās Bārtas sievas. Aktīvā tūrisma piekritēji savukārt te demonstrēja Pedagoģiskās augstskolas virsotņu iekarošanas mākslu. Pats pirmais drosminieks, kas no augstskolas jumta nolaidās uz zemes izrādījās tikai astoņus gadus vecs.

Kad mazliet pierima jautrošanās troksnis uz augstskolas kāpnēm, turpat blakus - taksīšu stāvlaukumā - varēja saklausīt tiesneša svilpes, līdzjutēju auru u.tml. mūžīgo basketbolu pavadošas skaņas. Marisa Bernāta uzraudzībā te sacentās komandas, kas nosacīti bija iedalītas ezermalas un jūrmalas puses pārstāvjos. Pēc pulksten trijiem pēcpusdienā cīņas vēl nebija rimušas, un ar nelielu pārsvaru tajā brīdī ezermalas pusei priekšā bija jūrmalnieki. Lai arī basketbola sacensības bija visskaļākās, tās nebija vienīgās sportiskās nodarbības, kurās vakar liepājnieki varēja pārbaudīt savu prasmi. Dalībnieku netrūka orientešanās sacensībās "Pazīsti Liepāju", un arī iespēju pajādelēt ar īstu zirgu pa Rožu laukumu izmantoja ne tikai Lejaskurzemes tūrisma informācijas biroja vadītājs Andris Maisiņš.

Kaut ko no galvaspilsētas bērnu atrakcijām uz Liepāju bija atvedusi firma "Annels", un piekritēju tām netrūka. Tāpat kā dārgajam "popkornam" (kokosriekstu eļļa, kurā to vāra, esot tā, kas sadārdzina preci - skaidroja pārdevējs), ko arī vakar tirgoja rīdzinieki.

Ar vārdu sakot, dažādu izdarību netrūka, bet, lai atsaucība turpmāk būtu lielāka, atliek vien pieradināt liepājniekus pie jaunās tradīcijas.

Bet, kā tad ar tūristiem? Kaut arī tieši vakar neviena grupa Liepājā nebija ieradusies, tomēr jau pagājušajā nedēļā viesnīcā "Līva" bija reģistrētas vairākas ārzemju tūristu grupas. Tātad pirmās bezdelīgas jau ir!