Kurzemes Vārds

00:20 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Darvas pilieni

Tā vien gribētos uzrakstīt, ka aizvadītajās brīvdienās mūsu pilsētā ienāca vasara, jo notika tik daudz brīvdabas sarīkojumu, ka sev tīkamu laika kavēkli varēja rast gan visa ģimene kopā, gan katrs atsevišķi.

Diemžēl jau vakar "Kurzemes Vārds" saņēma pietiekoši daudz informācijas, kas liecina, ka dažiem indivīdiem labpatikās parūpēties, lai svētku medum būtu darvas piegarša. Iespējams, var iebilst par mēģinājumu akcentēt šīs ēnas puses, taču, pirmkārt, šāda veida sarīkojumi ir tikai pirmie ziediņi visai intensīvi iecerētajā mūspuses vasaras atpūtas sezonā, un cilvēkiem, kuri uz tiem dodas, ir visas tiesības paģērēt personisko, savu bērnu un privātīpašuma drošību. Otrkārt, mēs vēl pirms šiem sarīkojumiem vairākkārt aicinājām kultūras darbiniekus un kārtības sargus piešķirt prioritāti drošības un kārtības garantēšanai sarīkojumu vietās un tuvākajā apkārtnē , taču fakti apliecina, ka pagaidām tas nav noticis.

Es nebūt nedomāju, ka "Pūt, vējiņi!" administrācijai vajadzētu caur Peldu ielā valdošo pekles tumsu līdz namdurvīm pie rociņas pavadīt katru apreibušu tīni, tāpat kā jāšanas sporta pasākuma oprganizētājiem "Prieduālājos" droši vien pašiem nav jāuzņemas automašīnu sargu funkcijas. Tomēr, ja ap M.Ķempes pieminekli dzīvojošajiem krietnu pusstundu pašā nakts melnumā jāklausās kautiņus pavadošās skaļās lamuvārdu tirādēs un stikla taras plēšanā tik ilgi, kamēr plosītieskāro jauniešu enerģijas straumes apsīkst; ja pēc zirgu sacīkstēm patīkami laiku pavadījuši atpūtnieki piepeši secina, ka viņa auto ir apskādēts, tad nevar uzskatīt, ka kārtības sargu darbs šajos sarīkojumos bijis labā līmenī. Interesanti, ka vakar, aptaujājot policejiskās funkcijas veicošo dienestu dežurantus, manam kolēģim atbildēja, ka nekādi pārkāpumi nav fiksēti. Iespējams, ka kārtību sargājošās struktūras rūpējas par savu šobrīd nebūt ne izcilo statistiku, tikpat pieļaujams, ka šāda pasivitāte ir savdabīgs mājiens par nepareizās apsardzes nolīgšanu - sak' nepaņēmāt mūs, un redz' nu kā vēlāk sanāk.

Jebkurā gadījumā Liepājai jāatceras, ka tai ir ne tikai labas, bet arī sliktas tradīcijas, un nav pieļaujama deviņdesmito gadu pirmajā pusē pieredzētās situācijas atkārtošanās, kad laupītāju grupas pēc sarīkojumiem vai to laikā apzināti par upuriem izvēlējās vientuļus mājupgājējus.