Kurzemes Vārds

02:37 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sāk izskatīt "Zvaniņa" lietu

Vakar Kurzemes Apgabaltiesā sāka izkatīt "Zvaniņa" krimināllietu. Atgādināsim, ka 1996. gada 14. novembrī Kurzemes Apgabaltiesā tiesne A. Bērziņa nolasīja spriedumu trim apsūdzētajiem - Vladimiram Ļesikam, Sergejam Protasovam un Aleksandram Trentjevam, kuri 1996. gada 24. aprīļa naktī bija pastrādājuši prātam grūti aptveramu un īpaši nežēlīgu noziegumu. Protams, viņu vaina vēl būs jāpierāda atkārtoti, jo Augstākā tiesa lietu bija nosūtījusi papildus izmeklēšanai. Kurzemes apgabaltiesa pirms pusotra gada pasludināja, ka V. Ļesikam piespriests nāves sods, S. Protasovam brīvības atņemšana uz 15 gadiem un mantas konfiskācija, A. Terentjevam 12 gadi, mantas konfiskācija.

Papildus izmeklēšana ir pabeigta

Tuvākajās dienās tiesai Roberta Lazdāna vadībā vēriez būs jālemj par trīs apsūdzēto vainu īpaši nežēlīga nozieguma izdarīšanā. Papildus izmeklēšana ir pabeigta. Īaumā atgādināsim, kā, iespējams, risinājušies traģiskie notikumi.

14. novembrī nolasītajā spriedumā bija teikts, ka trīs vīrieši laupīšanas uzbrukumu bija iepriekš izplānojuši. 1996. gada 24. aprīļa naktī Ļesiks, Protasovs un Terentjevs, būdami alkohola reibumā, nolēma iebrukt veikalā "Zvaniņš". Vīrieši bija cerējuši tirdzniecības vietas saimniekam E. nolaupīt lielu naudas summu. Naktī, sēžot automašīnā, viņi ilgu laiku novērojuši veikalu un blakus esošo dzīvojamo māju. Ap pieciem no rīta Ļesiks, bruņojies ar pistoli - ložmetēju un durkli, Terentjevs - ar revolveri, bet Protasovs ar nazi, iegājuši veikalā, kur tajā laikā atradās pārdevējs, jauns pusis V. Sākumā Protasovs, pielicis V. pie kakla nazi un pieprasījis pasaukt saimnieku, bet Ļesiks iesitis ar durkļa spalu upurim pa galvu. Pēc tam gūstekni abi ievilkuši palīgtelpā. Tikmēr Terentjevs nodzēsis gaismu un aizslēdzis veikala durvis. Tad Protasovs aiz pārdevēja jostas pamanījis gāzes pistoli. Daudz nedomādams, viņš meties puisim virsū un dūris ar nazi gan krūtīs, gan kaklā. V. notikuma vietā miris.

Slepkavošana turpinājusies mājā

Pēc tam trijotne devusies uz sētā esošo dzīvojamo māju, kur ar savu ģimeni dzīvojis E. Kad E. atvēris durvis, Ļesiks viņam pie galvas pielicis durkli un iesitis ar pistoli - ložmetēju. Pēc tam laupītāji pieprasījuši naudu. E. sieva uz galda nolikusi 1800 latus. Tajā brīdi E. meties bēgt, lai meklētu palīdzību. Ļesiks viņu panācis koridorā un ar durkli vairākas reizes dūris gan galvā, gan krūtīs. Ievainotais uzņēmējs tomēr spējis izskriet uz ielas. Tad Ļesiks atgriezies dzīvoklī un sadūris E. sievasmāti, bet Protasovs - saimnieka sievu. Pēc mežonīgajiem asinsdarbiem trijotne devusies uz mašīnu, taču Ļesiks pamanījis uz ielas gulošo E. Slepkava ar durkli iedūris viņam zem kreisās lāpstiņas. Laupīšanas laikā dzīvību zaudēja trīs cilvēki.

Kurzemes Apgabaltiesas tiesnesis Roberts Lazdāns "Kurzemes Vārdam" izteica prognozi, ka dažu dienu laikā lietu nekādi neizdosies izskatīt un būs vajadzīgs daudz ilgāks laiks.