Kurzemes Vārds

03:08 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Volga 35" ostā iebrauc kā caur adatas aci

Pēteris Jaunzems

Gājēji un braucēji, kas šajās dienās šķērso Tramvaju tiltu, būs ievērojuši, ka pie SIA "Piemare" piestātnēm pietauvojies šeit neredzēti garš kuģis. Un tā nav pārskatīšanās. "Volga 35" garums patiešām ir 140 metri. Līdz šim Tirdzniecības kanālā bija iebraukuši tikai 120 metrus gari kuģi.

Kā pastāstīja "Piemare" direktors Uldis Meldrājs, sarežģījumi varēja rasties vienīgi loču kanāla līkumā, kur garākam kuģim starp sēkļiem grūti izgrozīties. Arī "Volga 35" to spējusi pārvarēt tikai pateicoties tam, ka ir upju kuģis ar plakanu dibenu un tā iegrime ar 4200 tonnām lielu cukura kravu bija tikai 4, 2 metri. Ja iegrime būtu pieci metri, cerību pārvarēt līkumu iepretī koku ostai, kur strādā firma "Laskana", tai nebūtu nekādu.

Kuģa iebraukšana ostā varēja notikt tāpēc, ka to atbalstīja ostas kapteinis Eduards Raits. Pirms pieņemt atbildīgo lēmumu, uz kartes, kur atzīmēti visjaunākie un precīzākie dziļuma mērījumi, pielietojot īpaši izgatavotu "Volga 35" maketu, viņš izpētīja visas smalkākās kuģošanas drošības nianses un pārliecinājās, ka piemērotos meterioloģiskajos apstākļos līkumu izbraukt ir iespējams. Kuģi ostā ļoti profesionāli palīdzēja ievadīt loči Māris Zemžāns un Juris Rasa.

Jāteic, ka tuvākajā nākotnē kuģošanai ostā pāvērsies lielākas iespējas, jo ostas pārvalde jau šogad izlietos divus miljonus latu tās akvatorija padziļināšanai.