Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Jaunatnes basketbols atgūst spēkus

Šīs sezonas pēdējie turnīri ļauj secināt, ka pamazām spēkus atgūst Liepājas jaunatnes basketbols. Vislabāk veicies Basketbola skolas trenera Paula Roļa vadītājiem 1984.gadā dzimušajiem puišiem, kas Latvijas Jaunatnes basketbola līgas kausa izcīņās finālā, kur spēlēja astoņas labākās zēnu komandas, spēja izcīnīt otro vietu, pa ceļam uz šo panākumu pieveicot regulārā čempionāta uzvarētājus - jelgavniekus. Liepājas komandā cīnījās Parādnieks, Štālbergs, Horsts, Svikilis, brāļi Alberti, Zieds, Pērkons, Kozubs, Kozins, Jagmins, Ceplenieks, Kaspars, Laukgalis, Jurēvičs. Savukārt Paula Roļa trenētie 1982. gadā dzimušie puiši šajās pašās sacensībās savā vecuma grupā ieguva 4.vietu.

1985.gadā dzimušās treneres Līvijas Alpe audzēknes izcīnīja 3.vietus Latvijas Sieviešu un meiteņu basketbola līgas meistarsacīkšu finālā. Šajā komandā spēlēja Kupalinska, Antona, Alpe - Lūka, Buka, Buša, Apēna, Pečule, Flaksas, Pinstere, Dreijere un Krovkova.

Spilgtais noslēguma akords

Skolēnu sporta spēļu ietvaros notikušais sambo turnīrs bija pēdējās Latvijas mēroga sacensības mūsu pilsētas cīkstoņiem šajā sezonā, un tas liepājniekiem izdevās ļoti varens, jo Kompleksās sporta skolas audzēkņi pārliecinoši uzvarēja komandu vērtējumā, izcīnot 14 (!) godalgotās vietas. Par sacensību uzvarētājiem kļuva Lauris Želvis, Romāns Kvitko, Andrejs Jažēvičs, Kaspars Svars, Konstantīns Ovčiņņikovs un Andrejs Rutkovskis.

Konstantīnovs turpina krāt rekordus

Ar kārtējām uzvarām no spēkavīru sacensībām atgriezies varenākais no "Lāčplēšiem" Konstantīns Konstantīnovs. Māra Šveiduka vadītā kluba pārstāvis kārtējo reizi labojis divus valsts rekordus svara stieņu celšanā un spiešanā, tādējādi savu pusotras sezonas laikā uzstādīto rekordu skaitu palielinot līdz trīsdesmit.

Divas godalgas karatistiem

Valsts galvaspilsētā spēcīgākie karatisti no visas Latvijas cīnījās par uzvarētāja lauriem Šotokan karatē - do stilā. Kumitē klasē par uzvarētāju kļuva Oskars Gertners, bet trešo vietu izcīnīja Mareks Kibeļskis.

Freiberga kļūst par absolūto čempioni

Šoreiz Liepājas čempionāta galda tenisā nestartēja pagājušā gada uzvarētāji Linda Ķiepe un Uldis Kapellers, taču pēc vairāku gadu pārtraukuma šajās sacensībās varēja piedalīties Rasma Freiberga, kas arī kļuva par absolūto Liepājs čempionāta uzvarētāju. Dubultspēlēs Rasma 1.vietu izcīnīja kopā ar Zoju Jacenko, bet jauktajās mikstā nepārspēts palika Freibergas un Ivara Kapellera tandēms.

Spaigi risinājās cīņas par uzvarētāju titulu vīru vienspēlēs, kur no zaudējumiem neizdevās izvarīties nevienam no sportistiem, bet galaiznākumā jaunība tomēr triumfēja pār pieredzi, jo par uzvarētāju kļuva 1.vidusskolas 9.klases skolnieks Ingus Vanags, kurš tenisa gudrības mācījies pie trenera Gunāra Jēkabsona, kurš, savukārt, pats kopā ar Oļegu Plušču kļuva par bronzas medaļu ieguvējiem vīru dubultspēlē. Savukārt Ingus savā īpašumā ieguva arī divas sudraba godalgas, kuras jauktajaās dubultspēlēs izcīnīja kopā ar Eviju Griezīti, bet vīru dubulstspēlēs - kopā ar Valdi Letuku.