Kurzemes Vārds

07:28 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Mazās raganiņas" pirmizrāde

Metalurgu Tautas teātra apaļajā jubilejā

INDRA IMBOVICA

Savu 50 gadu jubileju Metalurgu Tautas teātris un tā režisore Daina Kandevica atzīmēja ar kārtīgu pirmizrādi, proti , O.Preislera "Mazo raganiņu". Droši vien daudziem vēl atmiņā šī darba iestudējums Liepājas teātrī, kad raganiņu spēlēja Dina Lācara. Metalurgi izrādi veidojuši kā priecīgu, muzikālu un dejojošu uzvedumu. Tam ir savs loģisks pamats, jo pati galvenā varone mazā raganiņa, pretēji sava klana izvirzītajam mērķim - ieriebt visiem un visur, jūt vēlmi darīt labu. Uz to viņu nevilšus ir virzījis labākais draugs un audzinātājs gudrais krauklis Abrokss. Pirmizrādē spēlēja abi raganiņas un kraukļa Abroksa pāri: Sinilga un Ainars Pūpoli, Gaida Mažaika un Ilvars Grigaļūns. Režisorei D.Kandevicai, īsinot tekstu, ir izdevies šo centrālo domu - dari labu un tas nāks tev atpakaļ - iznest cauri iestudējumam.

Pateicoties rūpnīcas "Liepājas metalurgs" materiālajam atbalstam, ko īpaši ar baltu skaudību novērtēja zālē sēdošie amatierteātru režisori, mākslinieki Leonīds un Nils Sēlieši bija radījuši jaunu, kompaktu un kustīgu, transformējamu skatuves dekorāciju un noformējumu. Dinamiku izrādei piešķīra Aināra Pūpola dziesmas un mūzika un, nenoliedzami, horeogrāfes Ainas Apenes iestudētās raganu dejas.

Pirmizrāde noslēdzās ar suminājumiem un apsveikumiem Metalurgu Tautas teātra pusgadsimta jubilejā. Daina Kandevica uz skatuves aicināja visus kādreizējos teātra dalībniekus un aktierus. Un lai arī daļa dažādu iemeslu dēļ nebija ieradusies, uz lielās skatuves kopā sanāca gandrīz 50 cilvēku. Protams, bija gan milzīgs kriņģelis, gan tikpat milzīga torte ar liesmojošām svecītēm, gan daudz ziedu un mīļu vārdu. Rūpnīcas arodbiedrības priekšsēdētājs Jānis Grava pasniedza balvas tiem Tautas teātra aktieriem, kuri strādā uzņēmumā, bet dāvana kolektīvam bija visa šī izrāde un jubilejas balle. Savukārt Pilsētas domes pārstāve Irēna Krūma no pašvaldības puses Metalurgu Tautas teātrim dāvināja tik ļoti nepieciešamo radio, audio un CD atskaņotāju.