Kurzemes Vārds

08:17 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Rallijs "Liepāja '98" - amatieri kā īsti sportisti

Ints Grasis

Šosestdien, 23.maijā pa Liepāju un rajona ceļiem risināsies rallijs "Liepāja '98". Tā ietvaros notiks arī standarta (ielas) automašīnu valsts čempionāta 1.posms rallijā. Sacensības organizē "Ezermalas auto" sadarbībā ar autoklubu "Kurzeme" un Latvijas Automobiļu federāciju.

Eksperimentālā kārtā Latvijā pirmo reizi notiks amatieru rallijs, kas maksimāli pietuvināts sportistu rallijam. Dalībnieku mašīnas nebūs aprīkotas kā sporta mašīnas ar drošības karkasiem. Tas ir ņemts vērā un tādēļ būs pastiprināti drošības pasākumi, pārlieku ātru braukšanu ierobežojot ar dažādiem šķēršļiem - mucām, riepām. Rallijā varēs piedalīties arī ar drošības karkasiem, tiesa, motoram jābūt standarta un nedrīkst izmantot arī slick tipa un sporta grants riepas. Savu māku varēs demonstrēt ne tikai piloti, bet arī stūrmaņi, jo tāpat kā sportistu rallijā trasē dalībniekiem būs nepieciešamas stenogrammas.

Šobrīd jau pieteikušās vairāk nekā 20 ekipāžas, arī no Rīgas, Cēsīm, Gulbenes, pārsvarā rallijsporta veterāni, kas alkst pēc aizgājušo gadu emocijām un pēc savas braukšanas mākas pārbaudes. Aicināti pieteikties arī jaunie braucēji, jo tā varētu būt lieliska praktiskās braukšanas skola.

Plānots, ka ekipāžu skaits varētu sasniegt pat 40. Dalībnieku vidū ir bijušās PSRS sporta meistari un agrāko gadu starptautiskās klases meistari. Rallijā pilota lomā apsolījuši iejusties Liepājas pilsētas mērs Uldis Sesks, Mārtiņš Būčiņš, Mareks Okmanis, Andrejs Radzēvičs, Aivars Laipnieks un citi.

Dalībnieku automašīnas iedalīs trīs grupās pēc motora tilpuma, neatkarīgi no riteņu piedziņas: Līdz 1400 cm3, līdz un virs 1800 cm3. Jāpiebilst, ka šīs būs pirmās autosacensības Latvijā, kurās pēc neatkarības atgūšanas dalībnieki varēs krāt ieskaites punktus, lai iegūtu sporta klases un Latvijas sporta meistara autosportā nosaukumu. Tiesa, gan, piedaloties amatiersacīkstēs, uz augstāku titulu par meistara kandidātu nevar pretendēt.

Rallijs risināsies divos apļos, pirmā apļa papildsacensības būs pa asfalta segumu, otrā - pa granti. Skatītājiem piedāvājam rallija papildsacensību vietas, laikus, lai autocienītāji varētu pēc pēc saviem ieskatiem izvēlēties, kurp doties. Jāatgādina, ka skatītāji var ralliju vērot bez maksas.

1.apļa pirmās mašīnas starts no "Ezermalas auto" - 9.30

PS - 2 "Grobiņas stadions" - 10.35

PS - 3 "Priekules pilsēta" - 11.03

PS - 5 "Rude" - 11.51

PS - 6 "Nīca" - 12.09

Regrupings pie "Ezermalas auto" - 12.39

2.apļa pirmās mašīnas starts no "Ezermalas auto" - 14.30

PS - 7 "Raķešu bāze 1" (Grobiņā) - 14.51

PS - 9 "Vecpils" - 16.19

PS - 11 "Dunalkas trijstūris" - 16.51

PS - 12 "Raķešu bāze 2" - 17.12

PS - 13 "Olimpijas stadions" - 17.37

Pirmās mašīnas finišs pie "Ezermalas auto"

PS - 1, PS - 4, PS - 8 un PS - 10 ir regularitātes braucieni, kas skatītājiem nav īpaši saistoši. Skatītājiem solās būt aizraujošas "Raķešu bāzes" papildsacensības Grobiņā, kas šeit notiks pirmo reizi, kā arī sprinta - slaloma braucieni cituviet rajonā.

Sacensības bez jau minētajiem organizatoriem atbalsta: FINA, STP, Liepājas pilsēta, Grobiņas pilsēta, Grobiņas pagasts, Priekules pilsēta, Aizputes pagasts, Dunalkas pagasts, Vecpils pagasts, Nīcas pagasts, firma "Auto ABC", "Jureckis un Co", "Kapacitāte", "Kursas Laiks", TV "Dzintare", "Rietumu radio", "Ardala", "Dantess", "Baltic Motors", "Moments", kafejnīca "Nīca", kafejnīca "Autoklubiņš" un citi.