Kurzemes Vārds

08:38 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tā domā liepājnieki

Vai uz ielas un mājās jūs bieži pārņem nedrošības sajūta?

Gundars Matīss

Statistika liecina, ka šā gada pirmajos četros mēnešos Liepājā un visā Latvijā palielinājies izdarīto likumpārkāpumu skaits. "Kurzemes Vārds" īsā aptaujā centās noskaidrot, vai to ikdienā izjutuši arī iedzīvotāji. Tāpēc pie tirdzniecības nama "Kurzeme" sastaptajiem garāmgājējiem jautājām, cik droši un aizsargāti viņi jūtas savās mājās un uz ielas.

1.Edīte Polis, strādā Onkoloģiskajā slimnīcā:

- Es pilsētā jūtos droši. Nekādu problēmu ar zagļiem un huligāniem nav bijis. Man pat naktī nav bail iet uz ielas. Domāju, ka situācija pilsētā ir normāla un nav tik traki kā stāsta.

2.Aldis Leiris, fotogrāfs:

- Dienas laikā es par drošības lietām neuztraucos, taču vakaros un nakts laikā nav tik omulīgi. Esmu staigājis pa pilsētu dažādos laikos, bieži arī naktīs. Dievs man ir stāvējis klāt un nekas slikts nav noticis. Bet to, ka noziedznieki pēdējā laikā būtu kļuvuši aktīvāki, es personīgi nejūtu. Policijai vajadzētu būt aktīvākai. Tepat pilsētas centrā viņus neredzu.

3.Ilona Šteinberga, otrās grupas invalīde:

- Nē, droši es nemaz nejūtos. Sevi var aizstāvēt kāds liels spēkavīrs, taču domāju par savu drošību nevar būt pārliecināti arī daudzi policisti. Zemessardzei vajadzētu ļaut vairāk rīkoties, jo tā vēl ir neitrāla organizācija. Citi jau ir korumpēti.

4.Vitauts Novads, nodarbojas ar mērinstrumentu pārbaudi:

- Pa dienu es pilsētā jūtos droši, bet jūs paši zināt kāda situācija ir vakarā. Vajadzētu aktivizēt kārtības sargu darbību, lai starp Valsts un Municipālo policiju būtu lielāka saprašanās, lai abas struktūras strādātu vienā virzienā nevis katra par sevi. Arī pats esmu cietis, man nesen nozaga vienu lietu. Vērtība jau nebija liela. Atpakaļ savu mantu, protams, neesmu dabūjis.

5.Steidzīga garāmgājēja:

- Laikam jau nav mums tās drošības. Tādi ir mūsu dzīves apstākļi. Pati no zagļiem un huligāniem par laimi neesmu cietusi.

6.Uldis, datortehnikas speciālists:

- Šajā ziņā nekādas problēmas neesmu izjutis. Domāju, ka ar drošību sabiedriskās vietās viss ir kārtībā.

7.Gunta Vite, Mūzikas koledžas pasniedzēja:

- Neesmu no bailīgajām, taču vakara stundās es jau kādu laiku neeju laukā no mājām. Vienubrīd dzīve bija iegrozījusies tā, ka vakaros bija jābrauc uz mēģinājumiem, taču tagad es no vēlām pastaigām izvairos. Laikam mani ietekmējis tas, ka ne sevišķi droša situācija ir uz ielām. Man pašai nekādas problēmas nav bijušas, taču secinājumus izdaru, lasot avīzes un ņemot vērā kopējo noskaņu. Viena pati policija neko neizmainīs. Kad cilvēku morāles līmenis būs augstāks, tad arī nebūs iemesla baidīties vienam no otra.

8.Artis, pārdevējs:

- Vai jūtos droši? Ja skatās, kur iet, kāpēc nē. Pa galvu var dabūt vienmēr, gan gaišā dienas laikā, gan naktī. Ar zagļiem un laupītājiem saskares gandrīz nav bijis, nācies cīnīties ar plūdiem.

9.Antra, kopj kultūras lauciņu:

- Es pilsētā jūtos droši. Domāju, ka ar mani nekas nevar notikt. Bet par to jau iepriekš nedomā. Kad kaut kas notiek, tad cilvēks sāk domāt. Man nozaga vienu dokumentu, taču atpakaļ tā arī nedabūju. Ko darīt, lai mēs justos aizsargāti? Policija diez vai kaut ko spēs mainīt. Tāda nu mēs esam šodienas sabiedrība. Pie pirmās izdevības viens otram kaut ko gribam atņemt.

11.Ruta, pensionāre:

- Kā var justies droši, ja apkārt huligāni, bandīti un zagļi. Es pat nezinu, kas var nodrošināt kārtību pilsētā. Vai tad jūs pats jūtaties droši?

10.Elhans, strādā "Latvijas ūdenceļos",

- Pats esmu no Rīgas, taču šķiet, ka Liepājā viss ir mierīgi. Protams, galvaspilsētu ar Liepāju grūti salīdzināt, taču jebkurā vietā jāzina, kur drīkst kur nedrīkst iet, kur drīkst bāzt degunu. Vēlams vakaros nestaigāt vienam, bet kompānijā. Es uz policiju par visiem 100 procentiem nevaru paļauties. Man nav tādas pārliecības, ka kārtības sargi man vienmēr palīdzēs.