Kurzemes Vārds

09:24 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūsu pilsētā gaidāmās aktualitātes

Vasarsvētku gaidīšana mācību gada noslēgumā

Kristīgajā pasaulē Vasarsvētki savā diženumā godāti kā trešie varenākie tūlīt aiz Ziemassvētkiem un Lieldienām, un jāatceras, ka tajos darītie grēki netiek piedoti. Dzirdēts arī, ka šajā dienā plūktās un šķūnī liktās bērzu meijas apsolot, ka siena gubā pelējums nemetas. Tikmēr pie laicīgām lietām pieradušiem ļaudīm Vasarsvētki visbiežāk ir atgādinājums, ka klāt siltākais gadalaiks, kas parasti sola arī atvaļinājuma jaukumus.

Kaut arī par Starptautisko bērnu aizsardzības dienu parasti uzskatīta jūnija pirmā diena, tomēr tā iekrīt tikai nākamajā pirmdienā, bet dažādi koncerti, konkursi, dzeju lasījumi un teātra izrādes jaunos liepājniekus sagaida jau šās nedēļas nogalē, kad divu dienu garumā vairums mūsu pilsētā notiekošo kultūras sarīkojumu būs veltīts pašai jaunākajai paaudzei.

Mākslinieks Aldis Kļaviņš allaž pratis nopietnu darbu glezniecībā un galvenā mākslinieka arodā teātrī savienot ar pedagoga dzirksti Mākslas koledžā un dažādām veiksmīgām idejām pilsētas kultūras procesu organizēšanā, to visu papildinot ar viņam raksturīgo bohēmista akcentu. Tas viss ļauj Aldi Kļaviņu dēvēt par vienu no kolorītākajiem un izteiksmīgākajiem mūsu pilsētas māksliniekiem, kurš šās nedēļas vidū svinēs apaļu jubileju.

Draiskulīgākie prāti runā, ka skolēni (mēļo, ka arī skolotāji) laimīgi jūtoties divas reizes gadā - septembra sākumā, kad skola sākas, un maija beigās, kad tā beidzas. Lai nu kā būtu, bet šis mācību gads nenovēršami daudziem beidzas jau šajā nedēļā, kamēr eksāmenu kārtotājiem tagad tikai sākas pārdzīvojumu un uztraukumu pārpildītākais laiks.