Kurzemes Vārds

03:08 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Modes skate "Balle"

INDRA IMBOVICA

Sestdien Latviešu biedrības nama mazajā zālē notika Antras Pujēnas vadītās Estētikas un modeļu skolas mācību gada noslēguma skate ar nosaukumu "Balle".

Audzēknes demonstrēja Rīgas Lietišķās mākslas skolas autoru trīs tērpu kolekcijas, kuras nesen bija skatāmas galvaspilsētā Latvijas lietišķo mākslas un amatniecības skolu audzēkņu konkursskatē, turklāt viens vakartērps tika demonstrēts arī gada lielākajos modes svētkos "Mode. Māksla. Mūzika." No liepājnieku puses "Balles" skatē demonstrēja salona "Inka stils" izlaiduma kleitu kolekciju, mūsu Mākslas koledžas Ādas mākslinieciskās apstrādes nodaļas un Tekstilmākslas nodaļas audzēkņu kursa darbus, kā arī Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma audzēknes, kādreizējās liepājnieces Kristīnes Bentes tērpu kolekciju. Modeles frizēja "Oāzes" meistari, bet par puķu pušķiem parūpējās studija "Liepzars".

Trijos gados LBN Estētikas un modeļu skola ieguvusi atzīstamu pieredzi, viena otra kolekcija ar savu fantāzijas lidojumu itin labi pretendēja uz modes teātra statusu. Žēl, ka interesantie tērpi, skolas audzēkņu un vadītāju ieguldītais darbs neguva vajadzīgo atdevi. Proti, mazajā zālē, kur trešdaļu telpas aizņem mēle, otru trešdaļu tobrīd aizņēma nevienam nevajadzīgie un neizmantoti galdiņi, labi ja tikai trešdaļa palika skatītājiem. Daudzi interesenti tā arī netika pie skatīšanās un vienkārši bija spiesti aiziet. Žēl.